25 Aralık 2009 00:00

Arınç: Genelkurmay’ın açıklaması yetersiz

Suikast iddialarını değerlendiren Başbakan Yardımcısı Arınç, Genelkurmay’dan yapılan açıklamanın olumlu ancak sonuç alıcı olmadığını belirtti.

Paylaş

Suikast iddialarını değerlendiren Başbakan Yardımcısı Arınç, Genelkurmay’dan yapılan açıklamanın olumlu ancak sonuç alıcı olmadığını belirtti.
Arınç, İstanbul’da medya yöneticileriyle görüşmesi sonrasında gazetecilerin suikast iddiasıyla ilgili sorularını yanıtladı. Arınç yöneticilerle yaptığı görüşmede, Genelkurmay’dan yapılan açıklamayı olumlu ancak sonuç alıcı bulmadığını belirtti. “Olayın bir mağduru varsa, o da benim. Ancak emniyetin operasyonuyla elde edilen bilgi ve belgelere savcılık tarafından el konuldu. O yüzden bu konuda konuşmak istemedim” diyen Arınç, “Aldığım bilgileri Bakanlar Kurulu’ndaki birkaç arkadaşımla paylaştım. Başka kimse ile konuşmadım” dedi. Arınç, “Emniyet müdürünün verdiği bilgiden başka ne belge, ne de kamera kaydı izledim” şeklinde konuştu. Suikast iddiası konusunda ‘Şahsen bir endişem yok’ diyen Arınç, olayla ilgili suç duyurusunda bulunma safhasında olmadığını söyledi.
Öte yandan, Başbakan Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ haftalık olağan görüşmesi dün yapıldı. Başbakanlık merkez binasında gerçekleşen görüşme, 2 saat sürdü. Bülent Arınç’a yönelik suikast iddialarının gündeme geldiği belirtilen görüşmeye ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. (ANKARA)


ÖNCEKİ HABER

DURUM

SONRAKİ HABER

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Seçilerek aklanamazsınız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa