25 Aralık 2009 05:00

DERNEK KAPISINA KESİK TAVŞAN BAŞI BIRAKILDI

PİR Sultan Abdal Derneği Ayvalık Şubesi’nin kapısına, 19 Aralık Cumartesi günü saat 16.30 sıralarında bir tabak içerisinde kesik tavşan başı bırakıldı.

Paylaş

PİR Sultan Abdal Derneği Ayvalık Şubesi’nin kapısına, 19 Aralık Cumartesi günü saat 16.30 sıralarında bir tabak içerisinde kesik tavşan başı bırakıldı.
Dernek Başkanı Erdal İrfan, bu hareketin Alevileri tahrik etmeye yönelik olduğunu ifade ederek, “Tahriklerin ülkemizde ağır bedeller ödettiğini biliyoruz. Bizler bu kendini bilmez kişileri ciddiye almıyoruz. İnanıyoruz ki bu kişi ya da kişiler bilinçsizce bir şeyler yapmışlardır” dedi.
19 Aralık’ın aynı zamanda, Türkiye’de Alevilerin yaşadığı en büyük katliamlardan biri olan Maraş katliamının 31. yıl dönümü olması nedeniyle olayın ayrı bir soru işareti uyandırdığına da dikkat çeken İrfan, “Ne yazık ki Ökkeş Şendiller gibi Maraş katliamının bir numaralı sanığını sözde Alevi çalıştayına davet eden düşüncenin verdiği cesaret, bu tür tahriklerin yapılmasında etken olabilmektedir” dedi.
“İnsanları etnik köken ve dini düşüncelerinden dolayı ayrıştırma, ötekileştirme çabaları kimsenin işine yaramayacaktır” diyen İrfan, özellikle barışa ve kardeşliğe ihtiyaç hissedilen bugünlerde herkesi barışa ve kardeşliğe davet ettiklerini vurguladı. Çok sayıda kişi de derneği arayarak olaya tepkisini dile getirdi. (İzmir/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

‘Erçakmak Türkiye’ye iade edilsin’

SONRAKİ HABER

Sağlık Bakanlığı Antep İl Müdürlüğü Antep'deki bebek ölümlerini gizledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa