25 Aralık 2009 00:00

‘Erçakmak Türkiye’ye iade edilsin’

SİVAS katliamının bir numaralı sanığı, Sivas eski Belediye Meclis Üyesi Cafer Erçakmak’ın da aralarında bulunduğu 7 firari sanığın gıyabındaki yargılamaları...

Paylaş

SİVAS katliamının bir numaralı sanığı, Sivas eski Belediye Meclis Üyesi Cafer Erçakmak’ın da aralarında bulunduğu 7 firari sanığın gıyabındaki yargılamaları dün Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam etti. Duruşmaya katliamda yaşamını yitirenlerin anne ve babaları ile yakınları da katıldı.
Duruşmada, müdahil avukatları, katliamın bir numaralı sanığı Cafer Erçakmak’ın yakalanmasının hızlandırılması taleplerini ilettiler. Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili, Erçakmak hakkında çıkarılan tutuklama müzekkeresinin devamını, ana dava dosyasının Yargıtay’dan gönderilmesinin beklenmesini, ayrıca sanığın yakalanması için yurtdışındaki büyükelçilik ve konsolosluklar aracılığıyla gerekli araştırmaların yapılmasını talep etti.
Mahkeme, müdahil avukatlarının daha önceki, “Erçakmak’ın Türkiye’deki mallarına zorlama amaçlı el konulması” taleplerini, “isnat edilen suçlamanın zorlama amaçlı el koyma kararı verilebilecek suçlar kapsamında olmadığı” iddiasıyla reddetti. Mahkeme ileri bir tarihe ertelendi. (Ankara/EVRENSEL)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

BAŞYAZI

SONRAKİ HABER

Bolivya'da Evo Morales'in istifası onaylandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...