26 Aralık 2009 00:00

ANKARA’DA DİSK VE KESK’TEN DESTEK

TEKEL işçileriyle dayanışma amacıyla Türk-İş’in eylem kararına Çankaya Belediyesi’nde çalışan DİSK’e bağlı Genel-İş ve KESK üyelerinden de destek geldi.

Paylaş

TEKEL işçileriyle dayanışma amacıyla Türk-İş’in eylem kararına Çankaya Belediyesi’nde çalışan DİSK’e bağlı Genel-İş ve KESK üyelerinden de destek geldi.
Sabah ilk eylem Çankaya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde yapıldı. İş bırakan DİSK Genel-İş üyesi işçiler, işyerlerinin bahçesinde attıkları sloganlarla TEKEL işçilerinin direnişini selamladılar.
Genel-İş merkez yöneticilerinin de katıldığı eylemde konuşan Genel-İş Genel Başkanı Erol Ekici, özelleştirmelerin tamamının işçilere daha fazla işsizlik ve sömürü getirdiğini vurguladı.
TEKEL işçilerinin yaktığı ateşi daha da büyütmek gerektiğini belirten Ekici, Türk-İş’i diğer emek güçleriyle birlikte süreci yeniden gözden geçirmeye çağırdı.
‘SALDIRILARI BİRLİĞİMİZ PÜSKÜRTECEK’
Çankaya Belediyesi kolej binasında da KESK’e bağlı Tüm Bel-Sen Ankara 2 No’lu Şube üyesi kamu emekçileri ile Genel-İş üyesi işçiler, iş bırakarak Türk-İş önünde bekleyen TEKEL işçilerinin yanına yürüdüler.
İşçiler, ziyaretçilerini “Genel grev” sloganlarıyla karşıladılar.
Burada işçilere seslenen Tüm Bel-Sen 2 No’lu Şube Başkanı Satı Burunucu Çalı, TEKEL işçilerinin direnişinin emek ve demokrasi güçlerini sevindirirken, sermayedarlar ve onların sözcülerinin öfkesini üzerine çektiğini söyledi.
Çalı, sermayenin saldırılarının işçilerin birliği ve halkların kardeşliği ile püskürtüleceğini ifade etti. (Ankara/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

EKONOMİK PERSPEKTİF

SONRAKİ HABER

Omar ve Tlaib, kongre üyelerine Filistin'e gitme çağrısı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa