26 Aralık 2009 00:00

AKP Diyarbakır’da protesto edildi

TÜRK-İŞ Başkanlar kurulunun aldığı karar doğrultusunda Diyarbakır’da TEKEL işçilerine destek amacıyla, bir saatlik iş bırakma ve basın açıklaması yapıldı.

Paylaş

TÜRK-İŞ Başkanlar kurulunun aldığı karar doğrultusunda Diyarbakır’da TEKEL işçilerine destek amacıyla, bir saatlik iş bırakma ve basın açıklaması yapıldı. AKP İl binası önünde yapılan açıklamaya Türk-İş’e bağlı sendika üye ve yöneticileriyle KESK Şubeler Platformu katıldı.
Açıklamayı okuyan Türk-İş 7. Bölge Temsilcisi Bahri Karakoç, ilk olarak BDP’ye yapılan operasyonu kınayarak, gözaltına alınanların serbest bırakılmasını istedi.
İŞÇİLER EKMEK MÜCADELESİ VERİYOR
Türk-İş Başkanlar Kurulunun bugünü ‘TEKEL işçileriyle dayanışma günü” ilan ettiğini, hükümetin emekçilerin taleplerine karşı duyarsızlığını protesto için sürekli eylem kararı aldıklarını söyledi. Türk-İş 7. Bölge Temsilcisi Bahri Karakoç, Türk-İş’in talepleri karşılanana kadar her cuma bir saat artırarak iş bırakma eylemi gerçekleştireceklerini ifade eden Türk-İş 7. Bölge Temsilcisi Bahri Karakoç, TEKEL işçilerinin yanında itfaiye işçilerinin, kağıt işçilerinin, şeker işçilerinin huzursuzluk içinde olduğunu, Türkiye’nin dört bir yanında emekçilerin verdiği mücadelenin ekmek mücadelesi olduğunu ifade etti. Türk-İş 7. Bölge Temsilcisi Bahri Karakoç, “AKP Hükümetinin işçilerle ilgili duyarsızlığı sürdüğü sürece bizimde eylemlerimiz devam edecektir” diye konuştu.
(Diyarbakır/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Belediye şoförleri kontak kapattı

SONRAKİ HABER

Dolar/TL kuru saniyeler içerisinde 6,39’a çıkıp geriledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa