26 Aralık 2009 00:00

Petrol-İş ve Yol-İş üyeleri bir saat iş bıraktı

PETROL-İŞ Adıyaman Şubesi ve Yol-İş Adıyaman Temsilciliği üyeleri, TEKEL işçilerine destek amacıyla sabah 1 saat işe geç başladılar.

Paylaş

PETROL-İŞ Adıyaman Şubesi ve Yol-İş Adıyaman Temsilciliği üyeleri, TEKEL işçilerine destek amacıyla sabah 1 saat işe geç başladılar.
Yol-İş Adıyaman il temsilciliğine üye işçilerde saat 07.00’da işbaşı yapmayarak saat 08.00’a kadar iş bırakma eylemi yaptılar. Adıyaman Karayolları 87. Şube Şefliğinde çalışan yaklaşık 80 işçi işyerlerindeki bekleme salonunda saat 08.00’a kadar çay içerek sohbet ettiler. Burada toplanan işçilere bir açıklama yapan İl Temsilcisi Hasan Tanrıverdi, TEKEL işçilerinin sonuna kadar yanlarında olacaklarını, TEKEL işçilerinin kazanmasının kendilerinin kazanması olacağını vurguladı. Petrol-İş üyesi işçiler de sabah saat 08.00’da TPAO Adıyaman Bölge Müdürlüğü ana giriş kapısı önünde toplandılar. Buradan “TEKEL işçisi yalnız değildir”, “Direne direne kazanacağız” sloganları atarak Bölge Müdürlüğü önüne yürüdüler. Petrol-İş Adıyaman Şube Başkanı Zeynal Eroğlu basın açıklamasını okudu. AKP hükümetinin TEKEL işçilerine yönelik aşağılayıcı tutumunu, “yan gelip yatma” söylemini ve emekçilere yönelik şiddeti kabul edilemez bulduklarını belirten Eroğlu, hükümetin emek karşıtı ve bütün dünyada iflas etmiş piyasacı ve neoliberal politikalarına karşı sendikaların ortak duruşunun önemli olduğunu, bu görevinde Türk-İş’e düştüğünü söyledi. (Adıyaman/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Hayırsever patron kurtarma ekibi istememiş

SONRAKİ HABER

Halkın Hukuk Bürosu avukatlarına operasyon: 7 gözaltı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa