28 Aralık 2009 00:00

Mücadeleye devam

Ülkemizdeki gençlerin yarısı işsiz yapabilecekleri hiç bir şey yok, umutları neredeyse yok edilmek isteniyor yarınlar için. Ve özelikle gençler ülkedeki sorunlara karşı çok duyarsızlaşmışlar, tabi ki kimseyi suçlamıyorum çünkü böyle yaşamayı kendileri seçmedi.

Paylaş

Ülkemizdeki gençlerin yarısı işsiz yapabilecekleri hiç bir şey yok, umutları neredeyse yok edilmek isteniyor yarınlar için. Ve özelikle gençler ülkedeki sorunlara karşı çok duyarsızlaşmışlar, tabi ki kimseyi suçlamıyorum çünkü böyle yaşamayı kendileri seçmedi.
Hükümetin eğitime verdiği önem de ortada, parası olan okuyor, olmayan okuyamıyor ve hiç bitmeyen sınavlar, yarış atı gibi bizler koşuşturuluyoruz, sınavlara gir gir bitmiyor. Sınav sonrası sanki insanlar iyi bir eğitim gelecek olacakmış gibi bir de bu durumdan hükümetin övündüğünü görüyoruz..
Biz Emek Gençliği olarak bu çaresizliğe, umutsuzluğa rağmen yılmadan hayalerimizi gerçekleştirmek için mücadele etmek zorundayız. Sorunları eleştirip tartışmakla kalmayıp çözüm yolları bulmaya çalışıyoruz. Sokaklarda, okullarda, işyerlerinde örgütlenerek mücadelemiz sürecek.
Diğer taraftan ülkemizde başka sorunlar da var. Özelikle sağlığın özelleşmesi ve dünyayı saran domuz gribi herkesin özelikle aşı konusunda kafaları karışıktı. Biz Emek Partisi olarak Tuzla’nın İçmeler Mahallesi’nde Op.Doktor Medet Yılmaz’ın katıldığı bir panel yaptık ve halkın kafasındaki soru işaretlerinin bir çoğu giderildi. Yaptığımız panele halk yoğun ilgi gösterdi ve çok yararlı oldu. AKP Hükümeti bu durumu nasıl görmüyor anlamış degilim.
Bir çok açılım yapıldı ama hiçbir sonucun olmadığı ortada. DTP’yi de kapattılar Kürt sorunu çözüldü mü! Bu ülkede gerçek demokrasi için, gençlerin, işçilerin, emekçilerin mutlaka mücadeleye katılması gerekli. Ben halkların kardeşliğinin ancak gercek anlamıyla böyle gercekleşeceğine inanıyorum. AKP’nin tek derdi kendisine oy almak, rant sağlamak. Bunu Alevi açılımında da denediler ama bu konuda da elleri boş döndüler.
CHP’de yıllarca Alevi partisi olduğunu iddia etti, gercek laiklikten söz etti ama onların da yılarca Alevi halkının oylarını almak için yalan söyledikleri ortaya çıktı. Ben artık bazı soruların cevaplarının ortaya çıkmasını bekliyorum faili meçhul cinayetlerin, Çorum, Maraş, Sivas, Dersim katliamlarının sorumluları ve 12 Eylül cuntasının yargılanması ve bu olayların gerçek sorumlularının yargılanmasını istiyorum.
Ben tüm gençlere şunu söylemek istiyorum, sermaye partilerine artık kanmasınlar. İnsanca yaşanacak bir dünya ve gelecek için mücadele etmeden sorunlarımızı aşamayız. Mücadele edersek haklarımızı kazanacağımıza inanıyorum. Ne olursa olsun mücadeleye devam.
İlkay Aydoğdu (Öğrenci- Tuzla/İstanbul)
ÖNCEKİ HABER

İzmirlinin bitmeyen metro çilesi

SONRAKİ HABER

Kadıköy'de Suruç anmasına polis biber gazı ve plastik mermiyle saldırdı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa