27 Aralık 2009 00:00

Mersin’den genel grev çağrısı!

MERSİN'de işten atmaların yasaklanması için yürütülen 17 günlük imza kampanyası sona erdi.

Paylaş

MERSİN'de işten atmaların yasaklanması için yürütülen 17 günlük imza kampanyası sona erdi.
Krizin faturasını patronlara yüklemek için yürütülen kampanya TEKEL işçilerine destekle noktalandı. Emek ve Demokrasi Platformu adına konuşan Türk-İş İl Temsilcisi Adil Alaybeyoğlu, "Yaşanan hak gasplarına karşı ülke genelinde genel grev yapılması" çağrısında bulundu.
EMEKÇİLER AKP İL BİNASINA ÖNÜNDE
AKP il binası önünde yapılan kitlesel basın açıklamasında konuşan Alaybeyoğlu, "Kriz karşısında verdiğimiz mücadele, yalnızca işsizliğe karşı değil topyekûn bir sınıf mücadelesi, emeğine sahip çıkma ve insanlaşma mücadelesidir" dedi. AKP Hükümetinin işçi ve emekçi haklarına karşı pervasız saldırısının yanıtsız kalmayacağını belirten Alaybeyoğlu, bu nedenle ülke genelinde genel grev yapılması gerektiğini söyledi.
"İşçi memur el ele genel greve" "TEKEL işçisi onurumuzdur" sloganlarının atıldığı açıklamada, krizin faturasının patronlar ve hükümetin ödeyeceği dile getirildi.
AKP Hükümeti'nin hak arama mücadelesi veren işçi ve emekçilere saldırmasını değerlendiren KESK Genel Merkez Yöneticisi Köksal Aydın ise, "Türkiye'nin her yerinde AKP hükümetinden hesap sormak için alanlardayız" dedi.
İşten atmaların yasaklanması için yürütülen 17 günlük imza kampanyasında 10 bin dolayında imza toplandığı açıklandı. Ülke genelinde toplanan imzaların, TBMM'ye kitlesel olarak teslim edileceği belirtildi.
(Mersin/EVRENSEL)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Kazanana kadar mücadele’

SONRAKİ HABER

Bursa’da hava kirli ama önlem yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...