31 Aralık 2009 05:00

SEBAHAT TUNCEL’E DE KELEPÇE KARARI

KAPATILAN DTP’nin eski Eş Başkanları Ahmet Türk ve Emine Ayna ile milletvekilleri Selahattin Demirtaş ve Aysel ...

Paylaş

KAPATILAN DTP’nin eski Eş Başkanları Ahmet Türk ve Emine Ayna ile milletvekilleri Selahattin Demirtaş ve Aysel Tuğluk hakkında önceki gün ‘zorla ifadeye getirilmeleri’ kararı veren Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel hakkında açılan davada da aynı kararı verdi. Böylece mahkeme 5 vekile de kelepçe takılmasını istemiş oldu. Şimdi başka davalardan yargılanan BDP’li vekillerle ilgili ne tür kararlar çıkacağı merak ediliyor.
POLİS YİNE BDP’DEYDİ
Ahmet Türk, Emine Ayna, Selahattin Demirtaş ve Aysel Tuğluk hakkında önceki duruşmada verilen zorla götürülme kararını BDP Genel Merkezi’ne tebliğ eden polisler, dün de Sebahat Tuncel ve Aysel Tuğluk için önceki duruşmada verilen zorla götürülme kararını tebliğ ettiler. Muhtarla BDP Genel Merkezi’ne gelen 9 polis, İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel ve Aysel Tuğluk’un dün görülen duruşması için tebliğde bulundu. Tebliği alan parti yöneticileri, Tuğluk ve Tuncel’in partide olmadığını bildirdikten sonra, polisler partiden ayrıldı. (ANKARA)

TUNCEL: SORUMLU AKP
Karardan Meclis’i ve AKP’yi sorumlu tutan Tuncel, “Meclis bu sorunu çözmedi ve mahkemelere havale etti” dedi. Tuncel, “Meclis’te 550 milletvekili var. Birine ayrı diğerine ayrı uygulama, adalete güveni sarsıyor” dedi. Meclis Başkanı’nı göreve çağıran Tuncel, “Diliyoruz ki Meclis Başkanı bu sorunu kendi görev ve sorumluluğu içinde çözer ve bir kriz olmaktan çıkarır” dedi.
TUĞLUK: HUKUK BİTTİ
Aysel Tuğluk çok sayıda vekil hakkında, yolsuzluk ve değişik suçlardan fezleke bulunduğunu hatırlatarak, “Önce onları alsınlar biz de gideriz” dedi. Kararla Kürt halkının aşağılandığını söyleyen Tuğluk, “Bize karşı çok ciddi bir ayrımcı uygulama var. İtirazımız buna. Kürtler için hukuk yok, bitmiştir” dedi. Tuğluk, “Gerekçeli karar yayınlandığında ifademizi vereceğiz.Çekinmiyoruz” dedi. (ANKARA)
ÖNCEKİ HABER

Hukukçular: Yakalama kararı yanlış

SONRAKİ HABER

Ekrem İmamoğlu: Gerekçeli karar milletin nezdinde sıfır hükmündedir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa