01 Ocak 2010 00:00

TEKEL işçileri buzları eritti

TÜRK-İŞ önündeki direnişlerinin 17. gününde yine Türk-İş önünde olan TEKEL işçileri, bir gün önce “istifaya” çağırdıkları Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu’ya çiçek verdiler.

Paylaş

TÜRK-İŞ önündeki direnişlerinin 17. gününde yine Türk-İş önünde olan TEKEL işçileri, bir gün önce “istifaya” çağırdıkları Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu’ya çiçek verdiler. Kumlu da işçilere mücadelelerinin yanında olduğu mesajını verdi.
TEKEL işçileri dün sabah saatlerinde yine Türk-İş önünde toplandılar. 17. günlerini halaylar çekip, sloganlar atarak geçiren işçiler, bir gün önce protesto edip, “istifa” diye seslendikleri Kumlu’ya çiçek vererek buzları eritti.
Kumlu’yu Türk-İş önünde çiçeklerle karşılayan işçiler, “Türk-İş nerede, biz oradayız”, “Büyük Başkan” sloganları attılar. Kumlu’nun yanında Tek Gıda-İş Başkanı Mustafa Türkel de vardı. Bazı TEKEL işçileri ise kağıttan yaptıkları ve üzerinde “AKP” yazan gemilerle, Başbakan Erdoğan’ın gemi sahibi olan oğluna atıfta bulundular.
Burada konuşan Tek Gıda-İş Genel Sekreteri Mecit Amaç, ekmek kavgası için verdikleri mücadelenin her dakikasında Türk-İş yönetiminin yanlarında olduğunu söyledi.
‘DÖNÜN DEMEDİM’
Alkış ve sloganlar arasında konuşan Kumlu da “Biz bir aileyiz” diyerek, tepkilere karşı alınganlık göstermediğini ifade etti. Ancak bazı televizyon kanallarının haberleri yanlış verdiğini belirten Kumlu, bir TV kanalında, “Türk-İş yapacağını yaptı. İşçilere ‘Yeter artık evinize dönün’ dedi” denildiğini aktardı. Bunun doğru olmadığını, işçilere “dönün” demediğini belirten Kumlu, çevredeki otellerin, lokantaların, berberlerin, esnafın rahatsız olduğunu aktararak, “Çevreye rahatsızlık vermeyin dedim. Yoksa dönün demedim. Doğru değil” diye konuştu.
“Herkes yeni yılı başka bir yerde kutlarken, siz bizimle burada olacaksınız” diye seslenen Kumlu işçilerin “Kumlu nerede biz oradayız” sloganı karşısında, “Teşekkür ediyorum. Siz neredeyseniz biz oradayız” diye yanıt verdi.
(Ankara/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Merzifon’dan TEKEL işçilerine destek

SONRAKİ HABER

Muğla Fethiye'de orman yangını

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa