02 Ocak 2010 05:00

‘Kürtçeye kurşun’ protesto edildi

ANKARA’da bir barda arkadaşlarıyla doğum günü kutlaması yapan Emrah Gezer’in, Kürtçe şarkı söylediği için Özel Harekatçı polisler tarafından öldürülmesi protesto edildi

Paylaş

ANKARA’da bir barda arkadaşlarıyla doğum günü kutlaması yapan Emrah Gezer’in, Kürtçe şarkı söylediği için Özel Harekatçı polisler tarafından öldürülmesi protesto edildi. Ankara Emek Gençliği, Yüksel Caddesi’nde yaptığı eylemde, ölümlerin sorumlusu olarak AKP Hükümeti’ni gösterdi.
Emek Gençliği Merkez Yöneticisi Gizem Örnek, televizyon ekranlarından, ellerine geçirdikleri her mikrofondan ve her kürsüden “Açılım yapacağız” diye gürleyen AKP Hükümeti’nin ve sözcülerinin açılımının, tüm açıklığıyla gözler önüne serildiğini söyledi. Örnek, “Şimdi Emrah’ın, Ankara’nın orta yerinde kurşunlanan gencin başına gelenlerin hesabını kim verecek? Tarlabaşı’nda halkın üzerine ateş açanlar için ‘Vatandaş tepkisi’ dendi. Bulanık’ta, Bayramiç’te, İzmir’de DTP konvoyuna yapılan saldırıda linççiler, eli silahlılar meşrulaştırıldı” dedi.
Örnek, “Bu cinayetin sorumlusu, haklarını almak için mücadele eden Kürtlere ‘terörist’ damgası vuran zihniyettir” diye konuştu. Açıklamaya, Direnişte Sanat müzik grubu da ritimleriyle destek verdi.
(Ankara/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Vekillerin odaları gizlice arandı

SONRAKİ HABER

SES eşini öldüren katil Mesut Issı'yı disiplin kuruluna sevk etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa