04 Ocak 2010 00:00

ARINǒTAN iMALI YANIT!

GENELKURMAY iki askeri aracın şüphe üzerine durdurulması üzerine ‘paranoya’ açıklaması yapmıştı. Bu açıklamaya Arınç’tan imalı bir yanıt geldi.

Paylaş

GENELKURMAY iki askeri aracın şüphe üzerine durdurulması üzerine ‘paranoya’ açıklaması yapmıştı. Bu açıklamaya Arınç’tan imalı bir yanıt geldi. Arınç, “Sivil araçta asker kişiler var ama sivil kıyafetliler. Askeri, kurumları içerisinde sivil işlerle görevlendirdikleri anlaşılıyor” dedi.
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Genelkurmay Başkanlığı’nın, Ankara’daki iki askeri aracın “şüphe” üzerine durdurulması üzerine önceki gün yaptığı “Bu olay, son günlerde yaşananların kişileri ve toplumu ne hale getirdiğini gösteriyor” açıklamasına Afyonkarahisar’dan imalı bir yanıt verdi. Arınç, “Türkiye’de buna benzer o kadar olay yaşandı ki, artık hangisinin toplumda paranoya yarattığını seçmek mümkün olmuyor” dedi.
YAPTIKLARI İŞLER NEDİR?
Gazetelere göre, 2 araçta 2 kişi değil, birinde 5, diğerinde 4 kişi olduğuna dikkat çeken Arınç, şunları söyledi: “Yaptıkları işler nedir, ne değildir, bunlar çok önemli şeyler değil. Orada ortaya çıkan kişilerin sivil kıyafetle ama asker kişiler oldukları söyleniyor. Sivil arabalarda asker kişiler var ama sivil kıyafetliler. Yaptıkları işlerde kendi yine askeri kurumları içerisinde sivil işlerle görevlendirildikleri anlaşılıyor. Yani birisinin teknisyen, birisinin sebze alımı için dışarı çıkmış bir kişi olması ne kadar önemlidir?” (AFYON)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Devletin zirvesi buluşuyor

SONRAKİ HABER

NBA’in efsane basketbolcusu Kobe Bryant hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...