04 Ocak 2010 00:00

zamazingo

* Yandık. Dizilere teşvik geliyormuş. Araplar bizden dizi alıp izliyorlar ya, bakanlık olaya el atmış, “Türk imajı”, tanıtım falan filan diye diye birtakım çalışmalar başlatmışlar.

Paylaş

* Yandık. Dizilere teşvik geliyormuş. Araplar bizden dizi alıp izliyorlar ya, bakanlık olaya el atmış, “Türk imajı”, tanıtım falan filan diye diye birtakım çalışmalar başlatmışlar. Olan oldu artık. En çok dışarı satılan dizi, Gümüş ile Kurtlar Vadisi. Bir türlü bir şey tutturamayana beceriksiz aşıklarla, sürekli birbirine silah çeken adamlar. Sevişme savaş gibi bir şey.
* Aynı adamların televizyon dizilerine sürekli müdahale ettikleri “Türk aile yapısı, gençlerin gelişimi” falan gibi konulardan anladıklarının ne olduğu düşünülünce, herhalde çocuklarını genç yaşta evlendirip sürekli birbirine misafirliğe giden ailelerin hikayeleri çıkacak ortaya.
* Makber dizisinden devam: “Hasta olduğunu öğrenirse, hayatta benimle evlenmez!” Evlenmesin be zengin çocuk! Kadının iyileşmesi mi önemli, seninle evlenmesi mi? Bu nasıl denklem hiç anlamadım. Dizilerde sürekli insanlardan bir şeyler saklama devri bitmedi, bitmeyecek. Onu kabul ettik, ne yapalım. Ama hasta birinden hastalığını saklamayı, evlenme şartına bağlamak, bayağı bildiğin psikopatlık. Biz bu zengin çocuğu, barda bile su içmesiyle tanımıştık, o kadar iyi çocuktu yani. Oldu mu şimdi, yakıştı mı bu yaptığı?
* Esra Ceyhan’a konuk olarak “Havada durdum” diyen adam, 2009’un en çok tıklanan videolarından biri olmuş. Olur. Hak etti.
ÇAĞDAŞ GÜNERBÜYÜK
ÖNCEKİ HABER

JiTEM var!

SONRAKİ HABER

Nurettin Canikli, Rabia Naz’ın babası hakkında suç duyurusunda bulundu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa