06 Ocak 2010 00:00

İmara açanlara suç duyurusu

MARMARA’daki sel felaketinde, İstanbul İkitelli’de hayatını kaybeden 19 kişinin yakınları, felaketten sorumlu tuttukları...

Paylaş

MARMARA’daki sel felaketinde, İstanbul İkitelli’de hayatını kaybeden 19 kişinin yakınları, felaketten sorumlu tuttukları Başbakan Erdoğan, Çevre Bakanı Veysel Eroğlu, Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İSKİ Genel Müdürü Mevlüt Vural’ın cezalandırılması için savcılığa başvurdu.
Ölenlerin yakınları, 1995’te aynı bölgede yaşanan sel felaketine rağmen hiçbir önlem alınmayıp bölgenin imara açıldığını söylediler.
1995’te Büyükşehir Belediye Başkanı olan Başbakan Erdoğan, koltuğun şimdiki sahibi Kadir Topbaş ile Çevre Bakanı Veysel Eroğlu ve İSKİ Genel Müdürü Mevlüt Vural, gerekli önlemleri almayarak can ve mal kaybı yaşanmasına neden olmakla suçlandı.
Küçükçekmece Savcılığı yetkisizlik kararı verince, Erdoğan ve Eroğlu’nun dosyaları Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na gönderildi. Topbaş ve Vural için ise soruşturma izni alınmak üzere dosya, İçişleri Bakanlığı’na iletildi. (HABER
MERKEZİ)


Kurban vurgununda 3 yönetici kayıp
KURBAN yolsuzluğu operasyonunda gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan, ancak daha sonra haklarında yeniden tutuklama kararı verilen 11 kişiden 5’i yakalandı. Üç vakıf yöneticisinden ise haber yok. Tutuklama kararı verilen Mehmetçik Vakfı Başkanı Salih Güloğlu, LÖSEV Başkanı Üstün Ezel, Deniz Feneri Derneği Başkanı Mehmet Cengiz ile Ankara Et Borsası Başkanı ve TOBB Başkan Yardımcısı Faik Yavuz, adreslerinde bulunamadı. (HABER MERKEZİ)


Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bursa’daki hastane yangınında ilk dava açıldı

SONRAKİ HABER

Okullarda dağıtılan skandal kitaba tepki: Sağcılar Allah topluluğu solcular şeytan

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...