07 Ocak 2010 00:00

Arınç: Mermiler de çikolata mı?

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “kozmik oda”da inceleme yapan hakim ve soruşturma savcısına mermi gönderilmesini “vahim” olarak nitelendirdi.

Paylaş

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “kozmik oda”da inceleme yapan hakim ve soruşturma savcısına mermi gönderilmesini “vahim” olarak nitelendirdi. Arınç, “Sayın Baykal çizgisini değiştirmediyse, ‘Bunlar aslında çikolatadır’ diyecektir” dedi. BAYKAL’A SORUN
Arınç, “Sayın Deniz Baykal, olayı karikatürize ediyor. Kalaşnikof mermilerini Deniz Baykal’a, Kemal Kılıçdaroğlu’na sorun” dedi. “Onlar bu olayı başından beri komik bulduklarını, söyleyen insanlardır” diyen Arınç, “Sayın Baykal, 70 milyonun önünde kozmik odadan kozmik patates çıktı diyor. 70 milyon Sayın Baykal’a gülüyor. Baykal’a deyin ki, 8 tane mermi gönderilmiş, bu konuda ne düşünüyorsunuz?” şeklinde konuştu. Arınç, “Sayın Baykal çizgisini değiştirmediyse, ‘Bunlar aslında çikolatadır. Yeni yıl hediyesi olarak savcı ve hakime gönderilmiştir’ demelidir. Eğer o da ‘vahim’ diyorsa, bizim çizgimize gelmiştir” dedi.
SINIRLAMA KARARI
Arınç, Seferberlik Bölge Başkanlığı’ndaki aramalarla ilgili olarak mahkemenin verdiği sınırlama kararına ilişkin ise “Benim hoşuma gider veya gitmez ama yargı süreci devam ettiriyor” yanıtını verdi. “Çıkacak sonuca da hepimizin razı olması gerekir” diyen Arınç, “Hukuki kararın ne anlama geldiğini, hastane bahçesinde değerlendirmek doğru değil. Adli konuların, yargılama konularının enine boyuna yargı tarafından değerlendirilmesi lazım” ifadelerini kullandı. (ANKARA)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

MERCEK

SONRAKİ HABER

Irak'ta hükümeti protesto eden halk yolları kapattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...