07 Ocak 2010 00:00

AKP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI TEMİZLİK İŞÇİSİNİ VURDU

MALATYA’nın Battalgazi ilçesinde işten atılan temizlik işçisi tartıştığı AKP’li Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a bıçak çekince Belediye Başkanı, silahla ayaklarından vurdu.

Paylaş

MALATYA’nın Battalgazi ilçesinde işten atılan temizlik işçisi tartıştığı AKP’li Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a bıçak çekince Belediye Başkanı, silahla ayaklarından vurdu.
Battalgazi ilçe belediyesinde temizlik işçisi olarak çalışırken 2 gün önce işine son verilen Mustafa D’nin Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından silahla bacağından vurularak yaralandığı bildirildi.
Malatya Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya’nın yaptığı açıklamaya göre iki gün önce işten atılan Mustafa D’nin, Başkan Selahattin Gürkan’ı bir arkadaşının cep telefonuyla arayarak tehdit ve hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alındı. Şikayet üzerine gözaltına alınan Mustafa D. ve arkadaşının adliyeye sevk edildiğini ifade eden Kahya, Mustafa D’nin serbest, diğer arkadaşının ise denetimli serbestlik cezası aldığını söyledi.
Dün sabah Mustafa D’nin belediye binası önüne gelerek tartıştığı Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a tekme attığını savunan Kahya, “Bunun üzerine başkanın şoförü ve aynı zamanda koruması olan Selçuk K, araya giriyor. Mustafa D, Selçuk K’yi arkadan bıçakla yaralıyor. Başkan Selahattin Gürkan da Mustafa D’ye silahla karşılık veriyor ve bacağından yaralıyor” diye konuştu.
Görgü tanıkları ifadelerinde, belediyede temizlik işçisi olarak çalışırken işten çıkartılan Mustafa D’nin bu sabah Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile görüşmeye geldiğini, çıkan tartışma sonucu, Mustafa D’nin Selçuk K’yi bıçakla yaraladığını, Selçuk K’nin de Mustafa D’yi silahla bacağından vurduğunu söylemişti. (MALATYA)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

ÖZGÜRLÜKLER

SONRAKİ HABER

Buca'da eski eşi tarafından katledilen Büşra Yabaşkul’u kadınlar uğurladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa