07 Ocak 2010 00:00

İtfaiye işçilerine EMEP’ten destek

EMEK Partisi (EMEP) İstanbul İl Örgütü, itfaiye işçilerini Saraçhane Parkı’ndaki direniş çadırında ziyaret etti.

Paylaş

EMEK Partisi (EMEP) İstanbul İl Örgütü, itfaiye işçilerini Saraçhane Parkı’ndaki direniş çadırında ziyaret etti.
İl Başkanı Güven Gerçek’in de katıldığı ziyarette sık sık “İtfaiye işçisi yalnız değildir”, “İş, ekmek, özgürlük”, “İstanbul yanıyor Topbaş bakıyor” sloganları atıldı. Burada konuşan Güven Gerçek, “Emek Partisi olarak yürekli ve onurlu mücadelenizi selamlıyoruz” dedi.
İtfaiye işçilerinin haklı mücadelesinde yanlarında olduklarını belirten Gerçek, itfaiye işçilerinin mücadelesinin Türkiye işçi sınıfının mücadelesi olduğunu belirterek, “Kazanımları da işçi sınıfı hanesine yazılacaktır” dedi.
ÖZELLEŞTİRME İŞSİZ BIRAKTI
Türkiye’de yapılan özelleştirmeler sonucunda yüzlerce kişinin işsiz kaldığını, taşeronlaştırmanın işçilerin iş güvencesini ortadan kaldırdığını ifade eden Gerçek, “Ama ne yazık ki bu ülkeyi pazarlayanlar, bu ülkenin zenginliklerini peşkeş çektikleri için kendileriyle övünüyorlar” dedi.
Türkiye’nin değişik illerinde işçilerin hak mücadelesini sürdürdüğünü belirten Gerçek, bu mücadelelerin başarıya ulaşması için ortaklaşması gerektiğini kaydetti.
İtfaiye işçilerinin hak alma mücadelesinin yanı sıra demokrasi mücadelesi de yürüttüğünü hatırlatan Gerçek, “Bu ülkede gerçek demokrasi, işçilerin, emekçilerin mücadelesi ile olacaktır. Onların iktidara geçmesiyle olacaktır” diye konuştu.
İtfaiye işçilerini, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği, Genç-Sen, Türkiye Körler Federasyonu üyeleri de ziyaret ederek destek verdi. (İstanbul/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

ÖDÜLLÜ İŞÇİ SENDİKALI OLUNCA

SONRAKİ HABER

Youtube’un yapay zeka algoritması yanlışlıkla robot savaşı videolarını sildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa