08 Ocak 2010 05:00

MERMİLER NEDEN ‘SÜRAT’LE GİTTİ?

GENELKURMAY Başkanlığı Seferberlik Tetkik Kurulu Ankara Bölge Başkanlığı’nda arama yapan Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi Hakim Kadir Kayan ...

Paylaş

GENELKURMAY Başkanlığı Seferberlik Tetkik Kurulu Ankara Bölge Başkanlığı’nda arama yapan Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi Hakim Kadir Kayan ve soruşturmayı yürüten Savcı Mustafa Bilgili’ye 8’er adet mermi gönderildi. Mermilerin olduğu paket Sürat Kargo firmasına sahte bir adres ve isim gösterilerek verilmişti. Bu nedenle paketi veren kişiye henüz ulaşılamadı.
İSMİ GÜLEN İLE ANILIYOR
Peki Hakim Kadir Kayan’a bu mermileri gönderenler neden Sürat Kargo’yu tercih etti?
Neden posta ile göndermedi? Ya da başka bir kargo şirketini tercih etmedi? Sürat Kargo daha önce de gündeme gelmişti Sürat Kargo’nun adı son dönemde Fethullah Gülen Cemaati ile beraber anılıyor.
Okullarda ücretsiz olarak verilen ders kitaplarının dağıtılması ve okulların evraklarının taşınması işinin Sürat Kargo’ya verilmesi meclisin gündemine gelmişti. Sürat Kargo’nun kurumsal tanıtımları Zaman Gazetesi’nde geniş yer buluyor. Sürat Kargo’nun ‘‘http://www.suratkargo.com.tr’’ adresli İnternet sitesinde referansları ise dikkat çekiyor.
Bu referanslar arasında cemaate yakınlığıyla bilinen Zaman gazetesi (Feza Gazetecilik A.Ş), Bank Asya, Samanyolu Televizyonu Pazarlama (Dünya Pazarlama), Samanyolu TV, NT Kitap Kırtasiye, Kanal 7, Yimpaş Holding, Deniz Feneri Derneği gibi kuruluşlar bulunuyor. (İSTANBUL)
ÖNCEKİ HABER

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: DENİZ FENERİ VURGUN YAPTI

SONRAKİ HABER

Ekrem İmamoğlu: Rakibimiz 18 bin oyla yanıldı, ben 3 bin oyla yanıldım

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa