08 Ocak 2010 00:00

TORBALI’DA TEKEL’E DESTEK EYLEMİ

TORBALI’daki işçi ve emekçiler, TEKEL işçilerine destek amacıyla yarın saat 13.00’te kitlesel bir eylem yapacak.

Paylaş

TORBALI’daki işçi ve emekçiler, TEKEL işçilerine destek amacıyla yarın saat 13.00’te kitlesel bir eylem yapacak.
Eğitim Sen Torbalı Temsilciliği’nin çağrısı üzerine, Torbalı Yazıbaşı TEKEL Tütün Deposu işyeri temsilcisi ve işçileri, Deri-İş’te örgütlü Sepiciler Deri Fabrikası işyeri temsilcisi ve Haber-İş’te örgütlü bulunan Torbalı Telekom işyeri temsilcileri bir araya geldi.
Özelleştirmenin eğitim alanında da devam ettiğini vurgulayan Eğitim Sen Baştemsilcisi Kemal Karakoyun, “TEKEL işçileri, Türkiye’nin yaşadığı tüm sorunların çözüm yolunu bize işaret etmiştir. Çözüm, mücadele için birleşmekten geçiyor” diye konuştu. Toplantıda, Torbalı’da örgütlü tüm emek ve demokrasi güçlerinin ziyaret edilerek eyleme davet edilmesi, haftalık pazar olan Barış Yapı semt pazarında ve Tepeköy Mahallesi semt pazarında çağrı yapılması kararları alındı.
KURUMLARDAN DESTEK ARTIYOR
Karar çerçevesinde Torbalı’da bulunan Belediye-İş Temsilciliği, Türk Eğitim-Sen Temsilciliği, Eğitim-İş Temsilciliği, Alevi Bektaşi Derneği, Eczacılar Odası Temsilciliği, Ziraat Odası, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, ADD, Kovik Köyü Derneği, Torbalı Gündelikçi İşçiler Derneği gibi kurumlara gittiklerini belirten TEKEL İşyeri Temsilcisi Ertan Yılmaz, bu kurumlardan destek sözü aldıklarını belirtti. (İzmir/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Sağlık hakkı için ortak mücadele çağrısı

SONRAKİ HABER

Youtube’un yapay zeka algoritması yanlışlıkla robot savaşı videolarını sildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa