08 Ocak 2010 00:00

Sağlık hakkı için ortak mücadele çağrısı

SAĞLIK alanında 2009 yılının mücadele ile geçtiğini aktaran SES Adana Şubesi, 2010 yılının da mücadele yılı olacağını vurguladı.

Paylaş

SAĞLIK alanında 2009 yılının mücadele ile geçtiğini aktaran SES Adana Şubesi, 2010 yılının da mücadele yılı olacağını vurguladı.
Sendika binasında yapılan basın toplantısına, KESK’e bağlı şubeler ve Emek Partisi yöneticileri de katıldı. Basın toplantısında konuşan SES Adana Şube Başkanı Mehmet Antmen, 2009 yılında AKP Hükümeti’nin, sağlığı ve sosyal güvenliği piyasaya peşkeş çekerek çalışanları kölelik statüsünde çalıştırmaya yönelik adımlar attığını belirtti. 2008 yılında yasalaşan SSGSS’nin 2009 yılında yapılan değişiklerle emekçiler üzerindeki tahribatının artırıldığını dile getiren Antmen, halkın yıllarca mücadele ile kazandığı hakların bir gecede ellerinden alındığını söyledi.
Halkın yaşananların farkında olduğunu ifade eden Antmen, başta TEKEL işçileri ve itfaiye işçilerinin, AKP Hükümeti’ne yeni yıla girerken tokat gibi cevap verdiğine dikkat çekti. SES olarak halka reva görülen yıkım politikalarıyla 2010 yılında da mücadele etmeye devam edeceklerini dile getiren Antmen, 2010 yılını Herkese Sağlık Güvenli Gelecek Yılı yapmak için tüm emekçileri dayanışmaya çağırdı. (Adana/EVRENSEL)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

GERÇEK

SONRAKİ HABER

TORBALI’DA TEKEL’E DESTEK EYLEMİ

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...