08 Ocak 2010 00:00

Hey Tekstil işçilerinin yanındayız

Merhaba Evrensel okurları! Ben Kocaeli’nde Bizimköy Engelli Üretim Merkezi’nde çalışıyorum, konfeksiyon bölümünde.

Paylaş

Merhaba Evrensel okurları! Ben Kocaeli’nde Bizimköy Engelli Üretim Merkezi’nde çalışıyorum, konfeksiyon bölümünde.
Bizim işyeri Hey Tekstil’le anlaşma yaptı. Yani şimdi biz Hey Tekstil’e çalışıyoruz. Yaklaşık 4 yıldır buradayız. Fakat bu zamana kadar hiç zam almadık. Şu an asgari ücret alıyoruz.
31.12.2009 tarihli gazetede “Hey Tekstil’de kıyım devam ediyor” başlıklı bir haber vardı. Haberini okuduğumuz her işyerinde olduğu gibi bu işyerinde de paralar ödenmiyor, işçi çıkarılıyor. Daha çok işi daha az kişiye yaptırıyorlar. Öncelikle atılan işçi arkadaşlarım için çok üzüldük. Bu kriz içinde işsiz kalmak; yoksulluk içinde, atıldığın işyerinden tazminat ve diğer haklarımızı alamamak... Okuduğumuz bu haberi bizim işyerinde duyurduk ve adeta işyerine bomba gibi düştü. Çünkü herkes bu atılan işçileri konuşup tartıştı. Ustabaşı yanımıza gelip Evrensel gazetesini istedi ve o da haberi okudu. Bize göre işçi atmaların sebebi, yüksek ücret alan işçilerin yerine daha az ücretle çalışacak işçiler almak ve böylece patronun kârına kâr katması.
Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi işçileri olarak her zaman Hey Tekstil işçilerinin yanındayız.Yeter ki Hey işçileri birlik olup haklarını arasınlar. TEKEL işçileri gibi... Selam olsun tüm direnişteki işçilere! Kazanmak için genel grev genel direniş!
Ersin Vural (Kocaeli)
ÖNCEKİ HABER

Toplu mezarlar mı, asit kuyuları mı devlet sırrı?

SONRAKİ HABER

Omar ve Tlaib, kongre üyelerine Filistin'e gitme çağrısı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa