09 Ocak 2010 00:00

Çorlu’da yemek boykotu

TEKİRDAĞ Namık Kemal Üniversitesi de yeni yıl ile birlikte 1 lira olan yemek fiyatlarının yüzde 50 zam yapılarak 1 lira 50 kuruşa çıkarıldığını açıkladı.

Paylaş

TEKİRDAĞ Namık Kemal Üniversitesi de yeni yıl ile birlikte 1 lira olan yemek fiyatlarının yüzde 50 zam yapılarak 1 lira 50 kuruşa çıkarıldığını açıkladı. Zamlara tepki gösteren Çorlu Mühendislik Fakültesi öğrencileri yemek boykotu yaptı.
YÜZDE YÜZ KATILIM
Yüzde yüz katılımın sağlandığı boykota öğretim üyeleri de destek verirken öğrenciler her gün yemek saatlerinde çeşitli etkinlikler de gerçekleştiriyorlar. Perşembe günü öğrenciler fakülte bahçesinde toplanıp yürüyüş gerçekleştirdikten sonra basın açıklama yaptılar. “Müşteri Değil Öğrenciyiz- Boykot Devam Ediyor” pankartı açan öğrenciler attıkları sloganlarla yapılan zamların geri alınması ve yemek kalitesinin yükseltilmesini istediler.
Yürüyüşün arkasından yemekhane önünde öğrenciler adına yapılan açıklamada zamlar geri çekilene kadar boykotun devam edeceği belirtildi. Açıklamadan sonra yemekhane kantininde toplanan öğrenciler türküler eşliğinde halaylar çekerek eylemlerine devam ettiler.
Görüştüğümüz öğrenciler sorunun sadece yemek zamları olmadığını söyledi. 4. Sınıf Öğrencisi Doğan Güray, öğrenci belgelerine, staj defterlerine sürekli para verdiklerini belirterek “Öğrenci üniversite tarafından müşteri gibi görünüyor. Bizim tepkimiz buna” dedi. Emrah isimli öğrenci de okul yönetiminin hiçbir sorunlarını dikkat almamasını eleştirerek, “Yemeklere yapılan zamlar ise bardağı taşıran son nokta oldu. Eylemden başka çaremiz kalmadı” dedi.
EYLEM YAYILIYOR
Boykotu Çorlu Meslek Yüksek Okulu’nda da başladı. Aynı koşullarda yemek yediklerini açıklayan öğrenciler “Boykotu duyar duymaz yemek boykotuna başladık” dediler. (ÇORLU)
ÖNCEKİ HABER

‘Romanlarla ilgili ilerleme yok’

SONRAKİ HABER

Eşi Tuba Erkol'u öldüren erkek: Seviyordum, namus, kendimi kaybetmişim

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa