10 Ocak 2010 00:00

Demokrasi çadırına 200 zabıta saldırdı

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin iştirak şirketi olan BİMTAŞ AŞ’den Deniz Feneri sanığının sahibi olduğu Lapis-Makro şirketine geçmeyerek direnen işçilere zabıtalar saldırdı.

Paylaş

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin iştirak şirketi olan BİMTAŞ AŞ’den Deniz Feneri sanığının sahibi olduğu Lapis-Makro şirketine geçmeyerek direnen işçilere zabıtalar saldırdı.
İBB’nin karşısındaki Saraçhane Parkı’na Demokrasi Çadırı kuran işçiler, itfaiyede yaşanan olayları kamuoyu ile paylaşıyorlardı. Önceki sabaha karşı saat 04.00 sularında 200 zabıta polis eşliğinde çadıra saldırarak yıktılar.
Olaylar sırasında çadırın içinde olan 10 işçiden 4’ü yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Zabıta ve polis ekiplerinin çadırı falçatalarla keserek yıkması üzerine olaya tepki gösteren Belediye-İş dün basın açıklaması yaptı.
SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAKLAR
Belediye-İş 5 No’lu Şube Başkanı Nihat Altaş, bu saldırının AKP ve Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın demokrasiye olan inancını da ortaya koyduğunu söyledi. Çadırın yıkılmasının kendilerini yıldırmayacağını söyleyen Altaş, itfaiyenin peşkeş çekilmesine izin vermeyeceklerini, dönen dolapları halka anlatmaya devam edeceklerini söyledi. İtfaiye hizmetinin ihaleye çıktığından beri belediye yönetecilerinin kendi yandaşlarının çıkarları doğrultusunda hareket ettiğini belirten Altaş, İstanbulluların can ve mal güvenliğinin büyük bir tehlikeye atıldığını, ifade etti. Altaş, saldırıyı düzenleyenlerin kimler olduğunu gösteren 7 dakikalık görüntü olduğunu ayrıca bir saldırganın olaylar sırasında telefonunu düşürdüğünü belirterek, Savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını kaydetti.
(İstanbul/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Duyarsızlık sürdükçe eylemler de sürecek

SONRAKİ HABER

Ömer Fethi Gürer: 1 milyar 200 milyon metre kare "taşınmaz" kimlere satıldı?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa