10 Ocak 2010 00:00

‘Yolunmaktan tüyümüz kalmadı’

TÜDEF Genel Başkanı Ali Çetin, yeni yılla birlikte zam sağanaklarının başladığını dikkat çekerek, zamlara karşı halkı birlikte tepki göstermeye çağırdı.

Paylaş

TÜDEF Genel Başkanı Ali Çetin, yeni yılla birlikte zam sağanaklarının başladığını dikkat çekerek, zamlara karşı halkı birlikte tepki göstermeye çağırdı.
Çetin dün Sakarya Caddesi’nde yaptığı açıklamada, akaryakıta, elektriğe, ekmeğe ve ulaşıma zam geldiğini söyleyerek vatandaşın yolunacak kaz olarak görülmesini kınadı. Çetin, AKP iktidarı döneminde kamu çalışanının da yüzde 50 yoksullaştığını ifade etti. Ayrıca AKP’nin Hükümet olduğu dönemde bir çok kişinin işsiz kaldığını belirten Çetin, 2 milyon tüketicinin kart ve kredi borcu ödeyemediğini, birçok esnafın iflas ettiğini ifade etti. Çetin, Ankara’daki otobüs zammının da yüzde 8 olduğunun bir aldatmaca olduğunu, zammın aslında yüzde 44 olduğunu söyledi. Enflasyonun yüzde 5.8, zamların ise yüzde 35 ila 50 arasında olduğunu hatırlatan Çetin, “Bak! TEKEL işçileri kötü kaderlerini yeniyor. Dinle itfaiyecilerin köleliğe baş kaldıran seslerini. Uyan artık ey tüketici, şu kümesteki yolunan ve yolunacak olan kazlar bizleriz” diyerek halkı zamlara durdurmak için birlikte mücadeleye çağırdı. (Ankara/EVRENSEL)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Şiddete Karşı İzmir Kadın Koordinasyonu kuruldu

SONRAKİ HABER

Çin'deki Dünya Salon Atletizm Şampiyonası, koronavirüs nedeniyle ertelendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...