11 Ocak 2010 00:00

Ziraatçılar Tarım Haftası’nda teknik kongre yapıyor

ZİRAAT Mühendisleri Odası, 7. Teknik Kongresi’ni, 11-15 Ocak tarihleri arasında, Tarım Haftası’nda Ankara’da gerçekleştirecek.

Paylaş

ZİRAAT Mühendisleri Odası, 7. Teknik Kongresi’ni, 11-15 Ocak tarihleri arasında, Tarım Haftası’nda Ankara’da gerçekleştirecek. Kongrenin belirlediği oturum başlıkları arasında, küresel iklim değişikliğinin etkilerinden genetiği değiştirilmiş ürünlerdeki son gelişmelere kadar pek çok güncel başlık bulunuyor.
Düzenleme Kurulu’nu; Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Başkanı Gökhan Günaydın, Prof. Dr. Ekrem Kün, Doç. Dr. Melahat Avcı Birsin’in oluşturduğu kongrede, yirmi oturumdan oluşan teknik program gerçekleştirilecek.
Milli Kütüphane Konferans Salonu’nda yapılacak teknik programın oturum başlıkları arasında, “AB Ortak Tarım Politikası ve Türkiye’ye Etkileri, Tarım Müzakereleri Analizi”, “Küresel İklim Değişikliği ve Kyoto Protokolü, Tarım Sektörüne Etkileri”, “Bitki Genetik Kaynaklarının Korunması ve Kullanımı”, “Bitki Biyoteknolojisi: Dünyada ve Türkiye’de GDO’larda Son Gelişmeler”, “Türkiye’de Tütün Tarımı ve Sorunları”, “Tarımda Enerji Kullanımı ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları”, “Gıda Güvenliği ve Denetim Sistemi”, “Türkiye’de Tarımsal İşgücü Piyasası ve Sosyal Güvenlik Politikaları” gibi başlıklar dikkat çekiyor.
(Ankara/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Üniversitede ‘arkadaşını ihbar et’ anketi

SONRAKİ HABER

"Taşeronlaştırma, özelleştirme, sendikasızlaştırma iş cinayetlerini arttırıyor"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa