11 Ocak 2010 00:00

Barış ritminde buluştular

ÜNLÜ İngiliz rock grupları Pink Floyd, Radiohead ve The Police’in bateristleri, Mısırlı ve Ganalı müzisyenlerle bir araya geldi.

Paylaş

ÜNLÜ İngiliz rock grupları Pink Floyd, Radiohead ve The Police’in bateristleri, Mısırlı ve Ganalı müzisyenlerle bir araya geldi. Hepsi, Sudan’da yeni çatışmalara engel olmayı amaçlayan ‘Barış Ritmi’ filminde...
Sudan’da yeni çatışmaların çıkmasına engel olmaları amacıyla “Sudan365” adlı bir kampanya başlatıldı. Kampanyanın niyeti, başka ülkelerin yöneticilerini harekete geçirip gerekirse Sudanlıları ikna etmelerini sağlamak. İşte bu kampanya için bir film çekildi. Filmde Pink Floyd’dan Nick Mason, Radiohead’den Phil Selway ve The Police’den Stewart Copeland bateri ve vurmalı çalgılar çaldı. Müzisyenler, bu yılın Sudan için çok önemli olduğu mesajını verdiler.
Bateristlere, Mısırlı müzisyenler Yahya Halil ve Muhammed Münir ile Ganalı Mustafa Tettey Addy de eşlik etti. Birlikte çaldıkları “Barış Ritmi” adlı filmde, müziğin insanları bir araya getirmenin en iyi yolu olduğunu düşündükleri için yer aldıklarını söylediler.
Uluslararası Af, İnsan Hakları İzleme ve Save Darfur gibi örgütlerin bulunduğu 9 insan hakları kuruluşunun organizasyonu ile başlatılan girişim çerçevesinde çeşitli etkinlikler yapılmaya devam ediyor. “Barış Ritmi” adlı kampanya filmi de YouTube’dan yayımlanacak.
(KÜLTÜR SERVİSİ)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Karikatürlü Ev’de çocuklara eğitim

SONRAKİ HABER

Mersin’de bir kişi yaşamına son verdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...