12 Ocak 2010 00:00

Öcalan’dan iç çatışma uyarısı

PKK Lideri Abdullah Öcalan avukatları aracılığıyla yaptığı açıklamada ‘barışçıl süreç geliştirilmezse Kürt-Türk çatışması yaşanacağını’ söyledi.

Paylaş

PKK Lideri Abdullah Öcalan avukatları aracılığıyla yaptığı açıklamada ‘barışçıl süreç geliştirilmezse Kürt-Türk çatışması yaşanacağını’ söyledi.
Kürtler konusunda iki imhacı politika olduğunu söyleyen Öcalan, “Biri katı inkar ve imha çizgisidir. Ergenekon’un, MHP ve CHP’nin dayattığı budur. İkincisi PKK’siz ve Öcalan’sız, sırtını Irak, Amerika ve kısmen Avrupa, Talabani ve Barzani’ye dayayan, Kuzey’den bazı sahte Kürt liderlikleri yaratarak, bunlarla sonuç almaya çalışan AKP’nin yumuşak imhacı çözümdür. AKP’nin son yedi yıllık iktidarında gerçekleştirmeye çalıştığı budur” dedi. “Cumhurbaşkanı bir programda önemli bir çözüm fırsatının heba edildiğini belirtiyormuş” diyen Öcalan sözlerini şöyle sürdürdü, “Çözseymiş o zaman, kendisinin işi nedir? Elini tutan mı var? Sayın Gül’e seslenmek istiyorum. Barışçıl çözümü engellemeye çalışanlar var. Şubat ayı yaklaşıyor. PKK engellemek istese bile halk tepkisinin önüne geçemez. Çok sert, şiddetli, kanlı durumlar yaşanmasın. Halklar arasındaki gerginlikler artırılıyor. Romanların sürülmesi buna örnek. KCK’yi de, devleti de uyarıyorum; demokratik ve barışçıl süreç geliştirilmezse katı-milliyetçi Ergenekoncu çizgi Kürt-Türk çatışmasını yaratır, bunlar acımasızdır, halkları birbirine boğazlatırlar.”
(HABER MERKEZİ)


ÖNCEKİ HABER

7 Mart’ta seçim var

SONRAKİ HABER

‘Basın İlan Kurumu Kürtçe yayımcılığı bitirdi’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa