14 Ocak 2010 00:00

İzmir Büyükşehir Belediyesi suç işliyor

İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin suya ve ulaşıma uyguladığı zam furyasına karşı tepkiler her geçen gün artıyor.

Paylaş

İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin suya ve ulaşıma uyguladığı zam furyasına karşı tepkiler her geçen gün artıyor. Birlikte Başaracağız Platformu üyeleri yaptığı eylemde, ulaşıma ve suya yapılan zamlar yargı tarafından iptal edildiği halde belediye yetkililerinin fahiş derecede tekrar zam yapması, hukukun ayaklar altında çiğnendiğinin göstergesi olduğuna dikkat çekti. Platform üyeleri “Suç işliyorsunuz” diyerek belediye yetkililerini uyardı. Zamların iptalini onaylayan İzmir 2. İdare Mahkemesi’nin karar metnini yetkililere tepki göstermek amacıyla belediye girişine astılar.
Konak eski Sümerbank önünde toplanan Platform üyeleri, “Yargıda Kazandık, Sokakta Savunacağız! Ulaşım-Su Zammı Geri Alınsın” yazan döviz açarak, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin önüne doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş sırasında, “Ulaşım-su zammı geri çekilsin”, “Yargı kararı uygulansın”, “Ne AKP, ne CHP yaşasın örgütlü mücadelemiz” şeklinde sloganlar atıldı.
EMEK DOSTUNA BAK
Yürüyüşün ardından belediye önüne gelen grup adına konuşan Arif Ali Cangı, “Yerel seçimler öncesinde kendisini ‘emek dostu’ olarak takdim edenlerin seçimlerin ardından ilk icraatları toplu işten çıkarmalar ve zamlar olduğu artık herkesin malumu...” diye konuştu.
Mahkemenin ‘yürütmeyi durdurma’ kararından sonra İzmirlilerle ‘dalga geçer’ gibi bir günlük indirim yapıldığını ancak hemen ardından tekrar zamlı fiyatlara dönüldüğünü hatırlatan Cangı, “Bir kez daha ders niteliğindeki yargı kararını anımsatmak istiyoruz. Olabildiğince açık ve kamu hizmeti dersi veren yargı kararını uygulamayan belediye yöneticilerini uyarıyoruz; suç işliyorsunuz!” diye kaydetti. (İzmir/EVRENSEL)
Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

‘Yeni Felsefe Programı uygulanmasın’

SONRAKİ HABER

YAP-BOZ EĞİTİMİ

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...