14 Ocak 2010 05:00

Çağdaş Demokrat Makina Mühendisleri adaylarını tanıttı

TMMOB’a bağlı odalarda genel kurul ve seçim süreçleri başladı.

Paylaş

TMMOB’a bağlı odalarda genel kurul ve seçim süreçleri başladı. Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi’nin 30- 31 Ocak tarihlerinde yapılacak genel kurul seçimlerinde “Çağdaş Demokrat Makina Mühendisleri Grubu” adaylarını açıkladı.
Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi’nin 25. olağan genel kurulu ve seçimleri 30- 31 Ocak tarihlerinde Tepekule Kongre ve Sergi Merkezinde yapılacak. Seçimlerde Mehmet Özsakarya başkanlığında, “Çağdaş, Demokrat Makina Mühendisleri Grubu” yönetime yeniden aday olduğunu açıkladı.
Yönetim kuruluna, asıl ve yedek 14 mühendisten oluşan “Çağdaş Demokrat Makina Mühendisleri Grubu” adayları Tepekule’de bir basın toplantısı düzenledi. Grup adına konuşan Mehmet Özsakarya şunları, “Şubemiz, kuruluşu olan 1969 yılından bu yana 41 yıldır “çağdaş, demokrat makina mühendislerinin” çalışma anlayışı ve ilkeleri ile yönetilmektedir. Şubemizin bugün ulaştığı etkinlik düzeyi, sürekliliği olan bu yenilikçi anlayışımızın ve ilkeli çalışmalarımızın ürünüdür” dedi.
Çalışmalarının odağına insanı alarak, emekten, barıştan, eşitlikten, özgürlükten, demokrasiden yana, toplumsal cinsiyet eşitliğine inanan, her türlü gericiliğe, ırkçılığa ve ayrımcılığa karşı bir arada yaşamayı savunduklarını belirten Özsakarya, “Birlikte karar alma, birlikte üretme ve birlikte yönetme anlayışımızla, çağdaş, demokratik, sanayileşen bir Türkiye için; planlı sağlıklı, güvenli bir İzmir için ve daha etkin, güçlü çağdaş bir makina mühendisleri odası için çalıştık ve bundan sonra da aynı heyecanla çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (İzmir/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Emekliler: 2010’da yine açlık sınırının altındayız

SONRAKİ HABER

“ABD'nin kullandığı uranyum nedeniyle Irak’ta kusurlu doğumlar yaşandı”

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa