14 Ocak 2010 00:00

Gözaltı ve tutuklamalar hız kesmiyor

BAŞTA bölge illeri olmak üzere ülkenin birçok kentinde BDP’ye yönelik sürdürülen gözaltı ve tutuklama furyası dur durak bilmiyor

Paylaş

BAŞTA bölge illeri olmak üzere ülkenin birçok kentinde BDP’ye yönelik sürdürülen gözaltı ve tutuklama furyası dur durak bilmiyor. Dün de birçok kentte gözaltı ve tutuklamalar yaşandı.
Bingöl’de BDP gençlik çalışanı 4 kişi, dün sabah saatlerinde evlerine yapılan baskınla gözaltına alındı. Diyarbakır’da gözaltına alınan BDP Kadın Meclisi üyeleri Ebru Öndül ve Kamile Atabay, Van’a götürüldü. 2 kişi burada savcılığa çıkarılacak. Manisa’da yapılan ev baskınlarında, aralarında DTP eski Merkez İlçe Başkanı, BDP Merkez İlçe Başkanı ile BDP ve eski DTP yöneticilerinin de bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı. Muş’un Malazgirt ilçesinde BDP’li İl Genel Meclisi Üyesi Alpaslan Karga ile eski DTP Malazgirt İlçe Yöneticisi Etem Keklik gözaltına alındı. Eski DTP Malazgirt İlçe Başkanı Yavuz Kılıç da gözaltında.
Van’da 11 Ocak’ta yapılan ev ve yurt baskınlarında gözaltına alınan 20 öğrenci için ikinci kez bir günlük ek gözaltı süresi alındı. Öte yandan, önceki gün Bitlis’te gözaltına alınan 10 kişinin tutuklanmasını protesto eden kitleye yönelik polis müdahalesinin ardından gözaltına alınanlardan 9’u daha serbest bırakıldı. Gözaltındaki 48 kişinin bugün savcılığa çıkarılması bekleniyor. Adana’nın Ceyhan İlçesi’nde önceki gün gözaltına alınan 19 kişide çıkarıldıkları savcılık tarafından serbest bırakıldı.
7 KİŞİ DAHA TUTUKLANDI
Mardin’de önceki gün gözaltına alınan Azadiya Welat gazetesi dağıtımcısı Şahin Baydağı, tutuklanarak Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.
Şırnak’ın İdil ilçesinde gözaltına alınıp serbest bırakılan 10 kişiden 7’si, cumhuriyet savcılığının itirazı üzerine tutuklanarak Midyat M Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.
(HABER MERKEZİ)
ÖNCEKİ HABER

JİTEM’cinin ifadesi yalanmış

SONRAKİ HABER

“Gürültü” nedeniyle kendisini uyaran Suriyeli komşusunu öldürdü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa