14 Ocak 2010 00:00

Erdoğan, Medvedev’le görüştü

RUSYA Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev, iki günlük bir ziyaret için önceki akşam Moskova’ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Paylaş

RUSYA Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev, iki günlük bir ziyaret için önceki akşam Moskova’ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyeti kabul etti. Erdoğan ile Medvedev’in, başta Dağlık Karabağ sorunu olmak üzere enerji ve ikili iş birliği konularını ele aldığı tahmin ediliyor.
Temasları kapsamında Moskova Üniversitesi’nde konferans veren Erdoğan, ‘‘Türkiye, Rusya için Rusya da Türkiye için büyük fırsatlar barındırıyor’’ dedi.
VİZE TARTIŞMASI
Türkiye ile Irak arasında gerçekleşen görüşmelerde 48 tane anlaşma imzalandığını hatırlatan Erdoğan, “Bu süreç aramızdaki irtibatın ne denli güçlenmekte olduğunu da gösteriyor’’ dedi.
Benzer şekilde Suriye ile ilişkilerin geliştirilmesi için de önemli adımlar atıldığını anlatan Başbakan Erdoğan, ‘‘Vizelerle birlikte kronik sorunları da tek tek kaldırıyoruz” diye konuştu. Suriye ile de kısa süre önce 51 anlaşma imzalandığını anımsatan Erdoğan, daha önce Türkiye ile Suriye arasında yaşanan olumsuz yaklaşımların şu anda ortadan kaldırıldığını dile getirdi.
Erdoğan, ardından Putin’e biraraya geldi. Erdoğan’ın bu görüşmede vizelerin kaldırılması teklifini gündeme getirdiği sızan bilgiler arasında.
(HABER MERKEZİ)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Dinlemeye izin verenler soruşturulacak

SONRAKİ HABER

Narmanlı Han’dan, akıl hastanesinde konsere: Murat Ertel

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...