14 Ocak 2010 00:00

Greenpeace gaza gelecek!

ÇEVRE ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, nükleer santrallere karşı imza toplayan Greenpeace üyelerine “Gaza gelmeyin” uyarısında bulundu. Ancak “Gaza geleceğiz.

Paylaş

ÇEVRE ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, nükleer santrallere karşı imza toplayan Greenpeace üyelerine “Gaza gelmeyin” uyarısında bulundu. Ancak “Gaza geleceğiz. Elimizden geleni yapacağız.” karşılığını aldı.
Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Enerji Verimliliği Haftası kapsamında WOW Otel’de düzenlenen etkinliğe katıldı. Bakan Eroğlu, Greenpeace üyelerini de ziyaret etti.
Greenpeace’in nükleer santrallerin yapımına karşı olduğunun hatırlatılması üzerine Bakan Eroğlu, “Çevreci dostlarımız onlar. Ben de çevre profesörüyüm. Çevre konusunda dikkatli olmak gerekir. İşi doğru yapanla doğru yapmayanı da ayırt etmek gerekir. “ dedi.
Bu sözler üzerine Greenpeace standında bulunan Naci Anıl Kilci, yapılacak termik santrallere ve nükleer santrallere karşı olduklarını söyledi. Bakan Eroğlu karşılık olarak ise, “Kusura bakma. Ben nükleer santrallere karşı değilim. Bu konuda ilmi olarak çalışın. Gaza gelmeyin, oldu mu?” şeklinde konuştu. Bakan sözlerinin ardından ayrılarak diğer stantları ziyaret etti.
Eroğlu’nun ayrılmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Naci Anıl Kilci, “Biz termik ve nükleer santrallere karşıyız. Enerji Bakanımız bizi ziyaret ettiğinde kendisiyle bu konuyu konuşmuştuk. Biz elimizden geldiği kadar bunlara ‘hayır’ diyoruz. Bu kapsamda 1 milyon imza kampanyası çerçevesinde imza topluyoruz.” dedi.
Bakan Eroğlu’nun “Gaza gelmeyin” sözleriyle ilgili olarak ise Kilci, “Biz geleceğiz. Elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız.” ifadelerini kullandı.
(İSTANBUL)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Uyuşturucu teşvik ediliyor

SONRAKİ HABER

İletişim Başkanı Altun'dan basın kartı açıklaması: "Yanlış bilinen doğrular"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa