16 Ocak 2010 00:00

Direnişteki işçiler üçüncü kez gözaltına alındı

TÜMTİS’te örgütlendikleri için Ağustos 2009’da işten atılan ve direnişe geçen Mutaf Ambarı işçilerine baskılar sürüyor.

Paylaş

TÜMTİS’te örgütlendikleri için Ağustos 2009’da işten atılan ve direnişe geçen Mutaf Ambarı işçilerine baskılar sürüyor. İşçiler patronun şikayeti üzerine üçüncü kez gözaltına alındı. Direniş çadırları yıkılan işçiler, sevk edildikleri mahkeme tarafından serbest bırakıldı.
TÜMTİS Bursa Bölge Sekreteri Özdemir Aslan, “İşyeri sahibi basına ilanlar vererek işçi arkadaşlarımız ve sendikamız hakkında karalama kampanyaları başlatmıştır. Arkadaşlarımız hakkında sürekli savcılığa başvuruda bulunarak gözaltına aldırmıştır. Üstelik bu gözaltıların sanki başka savcı yokmuş gibi sürekli hep aynı savcının nöbetçi olduğu günlerde yaşanmış olması da manidar olduğu kadar düşündürücüdür” diye konuştu. Mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini belirten Aslan, kazanacaklarına inandıklarını kaydetti.
İşyeri Temsilcisi Erdoğan Demir de desteğin azalıyor olmasından dolayı üzüntü duyduklarını dile getirdi. Demir, “Kamuoyuna derdimizi anlatmaya çalışıyoruz. Ama yeterince duyarlılık yaratabilmiş değiliz. Haklı mücadelemiz sonuna dek sürecektir. Bu mücadelemizde sürekli yanımızda olan Evrensel Gazetesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi. (BALIKESİR)
Saffet Yılmaz
ÖNCEKİ HABER

AÇILIMIN ÖZÜ: iNCE iNCE TASFiYE

SONRAKİ HABER

Bakan "Nohut ithal edilmedi" derken TÜİK "ithalata 118 milyon dolar ödendi" dedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa