Sanatı şehir dışına sürmeyin

Sanatı şehir dışına sürmeyin

YILDIZ Teknik Üniversitesi (YTÜ) Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencileri, fakültelerinin Yıldız Kampüsü’nden Davutpaşa Kampüsü’ne taşınmaması için dün bir araya geldi.


YILDIZ Teknik Üniversitesi (YTÜ) Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencileri, fakültelerinin Yıldız Kampüsü’nden Davutpaşa Kampüsü’ne taşınmaması için dün bir araya geldi. Davutpaşa’da nitelikli eğitim alabilmek için hiçbir altyapının bulunmaması nedeniyle öğrenciler, rektörlüğün aldığı kararın durdurulması için dava açtı, ancak ‘yürütmeyi durdurma’ talebine ret cevabı aldı. Bunun üzerine kendi üretimlerinden oluşan bir sergi açan ve basın açıklaması yapan YTÜ öğrencileri; sanatın şehir dışına sürülmesine, niteliksiz eğitime ve fakültelerinin taşınmasına karşı çalışmalarının devam edeceğini belirttiler. Öğrenciler, Galatea|art – Beyoğlu’nda açılan sergiye tüm öğrenci, sanatçı ve akademisyenlerden destek bekliyorlar. Sergi, 18 Ocak’a kadar gezilebilir. (İstanbul/EVRENSEL)
www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.