16 Ocak 2010 00:00

Kriz evliliği vurdu

KRİZ gençlerin yuva kurmasına da engel oldu. Aliağa Belediyesi’ne 2009 yılında müracaat eden 368 çiftin nikah işleminin yapılarak dünya evine girdiği ...

Paylaş

KRİZ gençlerin yuva kurmasına da engel oldu. Aliağa Belediyesi’ne 2009 yılında müracaat eden 368 çiftin nikah işleminin yapılarak dünya evine girdiği bildirilirken, son çıkan büyükşehir yasası ile belediye statüsü sonra eren, Mart 2009’dan sonra Helvacı’ da yapılan nikahlarında Aliağa’ya dahil olmasına rağmen bir önceki yıla göre artış olmaması krize bağlandı. Konuyla ilgili Aliağa Belediyesi Evlendirme Memurluğu’ndan alınan bilgilere göre 2008 yılında 367 olan nikah sayısı 2009 yılında sadece 1 çift artarak 368 olarak gerçekleşti.
ÜCRETSİZ NİKÂHA RAĞBET YOK
Aliağa Belediyesi Evlendirme Memurluğu’nun verilerine göre 2009 yılında evlenen çift sayısının bir önceki yıla göre sadece bir çift arttığı görülürken, Evlendirme Memurluğu’nda mesai saatlerinde yapılan tüm işlemlerin ücretsiz olduğu sadece Uluslararası Aile Cüzdanı için ücret alındığı kaydedildi. Ayrıca yapılan tüm işlemlerin nüfus müdürlüklerine de bildirildiği; erkeğin ve kadının nüfus kütüklerine işlenmesinin sağlandığı kaydedildi.
GENÇLER HAYALLERİNİ ERTELİYOR
Krizin ülkedeki tüm kurum ve kişileri etkilediğine dikkat çeken Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Eren, “2008’in son çeyreğinden itibaren derinden hissedilen krizin etkileri devam ediyor. Türkiye’nin milli geliri 2008’in son çeyreğinde yüzde 6.5, 2009’un üç çeyreğinde ise ortalama yüzde 8.4 küçüldü. Sürekli artan fiyatlar, hayat pahalılığı, işsizlik, altın fiyatlarının çok artması maalesef gençlerimizi yuva kurarken çok zorluyor ya da hayallerini ertelemek zorunda bırakıyor. Toplumumuzu derinden etkileyen krizin bir an önce son bulması en büyük dileğimiz” dedi. (İzmir/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Bakanlık önünde bordro yaktılar

SONRAKİ HABER

Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV'ye geri döndü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa