16 Ocak 2010 00:00

Kayseri’de miting!

ANKARA’da TEKEL işçilerinin büyük mitingi gerçekleştiği sırada, Kayseri’de de yeni yıl zamlarına karşı miting yapılacak.

Paylaş

ANKARA’da TEKEL işçilerinin büyük mitingi gerçekleştiği sırada, Kayseri’de de yeni yıl zamlarına karşı miting yapılacak. TEKEL işçileriyle dayanışmayı da amaçlayan miting, 17 Ocak Pazar günü saat 14.00’te Kayseri Meydanı’nda yapılacak.
Çağrıcı kurumlar adına meydanda basın açıklaması yapan SES Kayseri Şube Başkanı Orhan Karakaya, “Birliğe, mücadeleye ve dayanışmaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız var” derken yeni yıl zamlarına, patronlara yapılan teşviklere ve kıdem tazminatının kaldırılmasına karşı olan herkesi mitinge katılmaya çağırdı.
Sendikalar binlerce el ilanı ve afiş ile miting çalışmalarını sürdürürken, 2. sayısı çıkan ve Kayseri’de on bin adet dağıtımı yapılan “İşçinin Gündemi” gazetesi de, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki cami çıkışı dağıtımlarında, gazete olarak mitinge katılma çağrısı yaptı.
Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu da katılacağını açıklandığı mitinge, geçen hafta zamların geri alınması talebiyle mahallelerinde eylem yapan Battalgazi Mahallesi halkının da kitlesel katılması bekleniyor. (Kayseri/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Deprem yıktı, kalitesiz binalar öldürüyor

SONRAKİ HABER

Berkin Elvan'ın vurulduğu yere ait keşif raporu: Rapor var, tespit yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa