16 Ocak 2010 05:00

Tam Gün köleliğe karşı

SES Şişli Şube üyesi sağlık emekçileri, işyerlerinde yaptıkları iş bırakma eylemleriyle Tam Gün Yasası’nı protesto ederek TEKEL işçilerine destek verdi.

Paylaş

SES Şişli Şube üyesi sağlık emekçileri, işyerlerinde yaptıkları iş bırakma eylemleriyle Tam Gün Yasası’nı protesto ederek TEKEL işçilerine destek verdi.
Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sabah saat 09.00’da iş bırakan sağlık emekçileri, hastane önünde bir araya geldi. Burada konuşan Şube Başkanı Rabia Tuncer, Tam Gün Yasa Tasarısı’yla, sağlık çalışanlarının köleleştirilmek istendiğini vurguladı. “Tam Gün, radyoloji çalışanlarının çalışma saatlerinin yükseltilmesi demek. Radyoloji çalışanları 5 saat çalışıyor, bu uygulamayla 7 buçuk saat çalıştırılacak” diyen Tuncer, uygulamayla 80 saat nöbet sınırının bile kaldırılacağına, sağlık çalışanlarının zaten tam gün çalıştığına dikkat çekti. Tuncer, haftalardır direnen TEKEL işçilerine de, “Bizim için de mücadele ediyorsunuz” dedi.
Açıklama yapan İşyeri Temsilcisi Burhan Kurt, sorunların çözümünün, işçilerin ve emekçilerin birleşik mücadelesinden geçtiğine dikkat çekerek, “Başta TEKEL işçileri olmak üzere, itfaiye ve belediye işçilerinin vermiş olduğu haklı mücadele, bizlerin de mücadelesidir” dedi.
ŞİŞLİ’DE DE İŞ BIRAKILDI
Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ise yarım saat işe geç başlama eylemi yapıldı. Sabah saat 08.00’de iş bırakan sağlık emekçileri, Meclis’te görüşülmekte olan Tam Gün Yasası’nı da protesto ettiler. Eylemde konuşma yapan SES Şişli Şube Eğitim Sekreteri Selma Ateş Yılmaz, TEKEL işçilerinin iş güvenceleri için, çocuklarının geleceği için eylemde olduklarını belirterek, “Biz hem TEKEL işçilerine destek olmak için hem de Meclis’te görüşülmekte olan Tam Gün Yasası’nın tam bir kölelik yasası olduğunu haykırmak için buradayız” diye konuştu.
SES İşyeri Temsilcisi Mihriban Emek Kaşkal da TEKEL işçilerinin bugün Türkiye’deki tüm işçi ve emekçilerin vicdanı ve sesi olduğunu söyleyerek, “AKP Hükümeti’nin emek düşmanlığına karşı günlerdir mücadele veren başta TEKEL işçileri olmak üzere itfaiye ve belediye işçilerinin vermiş olduğu haklı mücadele, bizlerin de mücadelesidir” dedi.
Taksim İlkyardım Hastanesi emekçileri de TEKEL işçilerine destek vermek için eylem yaptı.
(İstanbul/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Munzur’da baraj tehdidi büyüyor!

SONRAKİ HABER

İSMEK ihalelerini 15 yıldır Beyaz Holdin'e bağlı şirketler almış

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa