16 Ocak 2010 00:00

Akın İpek: Acelem yok, alacağım

Doğan Grubu’nun kimi gazete ve televizyonlarını satın alacağı söylenen Bugün Grubu patronu ve siyanürle altın çıkaran şirketin sahibi Akın İpek, bir açıklama yaptı.

Paylaş

Doğan Grubu’nun kimi gazete ve televizyonlarını satın alacağı söylenen Bugün Grubu patronu ve siyanürle altın çıkaran şirketin sahibi Akın İpek, bir açıklama yaptı. Sabah gazetesinden Yavuz Donat’a konuşan İpek, satışın gerçekleşeceğini söyleyip hedeflerini anlattı.
Vergi borcu nedeniyle zor günler yaşayan ve emekliye ayrılan Aydın Doğan’a ait Star televizyonu, Milliyet gazetesi, Vatan gazetesi gibi kurumların satılacağı haberleri bir süredir medya sitelerinde yer alıyordu. Sabah Yazarı Yavuz Donat, satışın son durumunu, Bugün ve Kanaltürk’ün sahibi Akın İpek’e sordu. İpek, şöyle cevap verdi: “Hırsım yok...Paniğim de... Karşıma çıkan fırsatları değerlendirmeye çalışırım.” Donat, bir kez daha sordu: “ Akın Bey, daha açık konuşsanız.” İpek şöyle dedi: “ Şeffafım... Şu ana kadar her şey genel olarak iyi gitti. Bazı şeyler dışarıdan görüldüğü kadar kolay değildir... İki sektörde büyüme stratejimiz var: Madencilik ve medya... Stratejimizde bir sapma/ değişme yok... Tabii şu iş olacak, şu tarihte olacak, ille de olacak diye bir şey de yok.”
Genç patronun medyada satın alacağı yeni gazete ve televizyonları duyururken, yıllardır tepkilere neden olan siyanürle altın çıkarma işini de büyüteceğini ilan etmekte sakınca görmemesi dikkat çekti.
Ne kadar parası olduğu sorusuna da İpek şu yanıtı verdi: “Önce şunu belirteyim: Borçsuz ve güçlü bir grubuz... Sonra; Bir fırsat çıkarsa, değerlendiririm... Buna varım. Para bulmak sorun değil. Finans dünyası, parayı, projeye verir...Eğer, projeniz varsa ve doğruysa, rahatça kredi bulursunuz.”
Medya dünyasında hedefinin ilk dörde girmek ve kâr etmek olduğunu söyleyen İpek, “Strateji ve hedefim şu: Optimum büyüklük seviyesine ulaşmak” dedi.
“Milliyet, Vatan ve Star TV... Bu 3 marka arasında “önceliğim şu” dediğiniz var mı?” sorusuna da İpek’in yanıtı şu oldu: “Medyada büyüyeceğiz... Ama “Şu olur, bu olmaz” diye bir şey söyleyemem.” (MEDYA SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

Maç yayını geldi, Ezel gitti

SONRAKİ HABER

Mansur Yavaş'ın istifa çağrısı yaptığı Halk Ekmek Genel Müdürü istifa etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa