17 Ocak 2010 00:00

TEKEL İÇİN TEK YUMRUK

Türk-İş tarafından bugün düzenlenecek mitinge DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve Kamu-Sen de kitlesel katılım sağlayacak. Yürekler Tekel işçileri için atacak.

Paylaş

TEKEL için tek yumruk olacaklar
Türk-İş’in aldığı karar doğrultusunda bugün Sıhhiye Meydanı’nda “Ekmek, Barış, Özgürlük için Demokrasi ve Haklar Mitingi” yapılacak. Türk-İş Başkanlar Kurulu’nun aldığı “sürekli eylem” kararı doğrultusunda yapılacak mitinge oldukça geniş bir katılım bekleniyor. Türk-İş’in bağlı sendikalara, gönderdiği yazılarda, mitinge katılım çağrısında bulunuldu.
Türk-İş’in çağrısı doğrultusunda mitinge DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve Kamu-Sen de kitlesel katılım sağlayacak.
Miting için sabah saat 10.00’da Ankara Garı önünde toplanılacak. Saat 11.00’de yürüyüş başlatılacak, yürüyüşün bitmesinin ardından da Sıhhiye Meydanı’nda miting gerçekleştirilecek.
Mitingde TEKEL işçileri adına Adana Yaprak Tütün İşletmesi’nden Hatice Koçak, İstanbul’da taşeronlaştırma ve işten atmalara karşı direnen itfaiyeciler adına Şenol Karlankuş ile yine özelleştirme kapsamında fabrikaları satılmak istenen şeker işçileri adına Ankara Şeker Fabrikası’ndan Sema Akyol konuşacak. Mitingde son sözü ise Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu alacak. Onur Akın ile Alişan’ın konserlerinin ardından sona erecek olan mitinge, Ankaralıların da yoğun katılımı bekleniyor. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Gecenin ayazı da yıldıramadı

SONRAKİ HABER

Adalet Bakanına ‘bilinmeyen dil’ cevabı: Talepler için somut adım atılmalı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa