20 Ocak 2010 00:00

Hey Tekstil büyüdükçe büyüyor

Biz Hey Tekstil işçileri olarak, Hey Tekstil’e çalışan Kocaeli’de bulunan Bizimköy Engelli Üretim Merkezi’ndeki işçi kardeşlerimize öncelikle bize ...

Paylaş

Biz Hey Tekstil işçileri olarak, Hey Tekstil’e çalışan Kocaeli’de bulunan Bizimköy Engelli Üretim Merkezi’ndeki işçi kardeşlerimize öncelikle bize 08.01.2010 tarihinde Evrensel gazetesi aracılığı ile yazdıkları dayanışma mektubu için çok teşekkür ediyoruz. Yazdığınız mektubu okuyunca çok sevindik ve tek olmadığımızı bir kez daha anladık. Gücümüze güç kattınız. Çalıştığımız Hey Tekstil’de hâlâ işçi arkadaşlarımız işten atılıyor.Gösterilen sebep de küçülme ve daralma olarak açıklanıyor. Sizinde söylediğiniz gibi eski işçiler atılıyor, düşük ücrete yeni işçiler alınıyor. Fabrikada yeni yeni bantlar kurulurken Hey Tekstil büyüdükçe büyüyor.
Hey Tekstil büyüdükçe işçilerin sorunları da artıyor. Sorunlarımız, ayın 5’inde almamız gereken maaşlarımızı bölük bölük ayın 20’sinde alıyor oluşumuz, ikramiyelerimizin hâlâ içeride oluşu, kimi arkadaşlarımızın kiralarının birikmesi, faturalarımızın birikmesi daha yazamadığımız bir sürü sorun var anlayacağınız. Bu sorunlarımız yetmiyormuş gibi gün boyu çalışırken acaba yarın hangimiz kapı önüne koyulacağız diye kaygıyla ve tereddütle çalışıyoruz. Biz Hey Tekstil işçileri olarak yaşadığımız bu sorunları çözeceğimize ve işçi arkadaşlarımızla birliğimizi güçlendirerek haklarımızı koruyacağımıza inanıyoruz. Yazdığınız mektup bizi çok etkiledi. Ve bundan sonra vereceğimiz mücadelede biz tüm işçiler olarak dayanışmamızı daha da güçlendirerek ilerlemeliyiz. Dayanışma mektuplarınızı her zaman beklerken Güneşli Hey Tekstil işçileri olarak Kocaeli Hey işçilerine kucak dolusu selam gönderiyoruz. Hepimize kolay gelsin. Yaşasın işçilerin birliği.
Ayrıca mektuplarımızı yayınlayan ve sizinle bağ kurmamızı sağlayan Evrensel gazetesine teşekkür ediyoruz.
Güneşli Hey Tekstil’den Bir Grup İşçi (İstanbul)
ÖNCEKİ HABER

Çocuklarımıza nasıl davranır?

SONRAKİ HABER

CHP ve HDP'li kadın milletvekillerinden Mecliste "Las Tesis" eylemi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa