21 Ocak 2010 00:00

Hasankeyf’e ‘Bin Ses Bin Çığlık’ desteği

HASANKEYF’i Yaşatma Girişimi, 2009’un Ekim ayında başlattığı “Bin Ses Bin Çığlık” projesini, ulusal ve uluslararası destek ve katılım sağlamak amacıyla ...

Paylaş

HASANKEYF’i Yaşatma Girişimi, 2009’un Ekim ayında başlattığı “Bin Ses Bin Çığlık” projesini, ulusal ve uluslararası destek ve katılım sağlamak amacıyla internet üzerinden devam ettirme kararı aldı. Hasankeyf’i Yaşatma Girişimi Sekreteryası’ndan Recep Kavuş, 12 bin yıllık tarihi antik kent olan Hasankeyf’in 50 yıllık bir baraja kurban edilemeyeceğini belirterek, çeşitli eylem ve etkinliklerle mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi.
Fotoğraf çekimlerinin daha önce sadece Hasankeyf’e yapıldığını belirten Kavuş, bu kampanya ile birlikte insanların kendi buldukları özgün bir sloganı kartona yazarak fotoğraf çektirdiklerini dile getirdi. Kavuş, çekilen fotoğrafları kitaplaştıracaklarını söyledi.
Türkiye’deki bankaların projeye destek vermeleri durumunda, Türkiye genelinde protesto ve kampanya yürüteceklerini ifade ederek, çalışmalarla tarihlerine sahip çıkacaklarını belirtti. (BATMAN)
ÖNCEKİ HABER

Konfederasyonlar anlaştı

SONRAKİ HABER

MEB’den sınır illerindeki eğitim için Koordinasyon Kurulu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa