21 Ocak 2010 00:00

Şiirin kalbi Antalya’da atacak

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen...

Paylaş

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 13. Altın Portakal Şiir Ödülü Sempozyumu, 20 Mart 2010 Cumartesi günü gerçekleşecek. “Temmuz İçin Yaralı Semah” adlı eseriyle 2009 Altın Portakal Şiir Ödülü’nün sahibi olan Kemal Özer’in şiirinin ele alınacağı sempozyuma, çok sayıda şair ve yazar katılacak.
ÖZER’İ EŞİ VE KIZI TEMSİL EDECEK
Altın Portakal Şiir Ödülü’nü aldıktan kısa bir süre sonra, haziran ayında kaybettiğimiz Kemal Özer’i, sempozyumda eşi Gülşah Özer ve kızı Simge Özer Pınarbaşı temsil edecek.
13. Altın Portakal Şiir Ödülü Sempozyumu’nda bildiri sunacak şair ve yazarlar arasında Adnan Özyalçıner, Afşar Timuçin, Ali Galip, Aydın Çubukçu, Aydın Şimşek, Emirhan Oğuz, Fuat Çiftçi, Gökhan Demir, Hilmi Haşal, Mustafa Bayram Mısır, Mustafa Köz, Özgen Kılıçarslan, Sennur Sezer, Sezai Sarıoğlu, Tuncer Uçarol, Veysel Çolak, Zerrin Taşpınar, Zeynep Uzunbay gibi isimler yer alıyor.
14. ALTIN PORTAKAL ŞİİR ÖDÜLÜ
2010 yılının Altın Portakal Şiir Ödülü’nü belirleyecek jüri üyeleri de belli oldu. Bu yılın ödül jürisi; Doğan Hızlan, Cevat Çapan, Orhan Koçak, Ahmet İnam ve Şeref Bilsel’den oluşuyor.
Sempozyumdan bir gün önce toplanacak 14. Altın Portakal Şiir Ödülü Seçici Kurulu, 2009 yılı içinde yayınlanmış şiir kitaplarından yola çıkarak, 2010 yılının Altın Portakal Şiir Ödülü’nün sahibini belirleyecek. Ödüle değer görülen şaire ödülü, sempozyumun açılış konuşmasının ardından, Başkan Mustafa Akaydın tarafından sunulacak.
DÜNYA ŞİİR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ
Antalya Kültür Sanat Vakfı, Dünya Şiir Günü’nü erken kutlayacak. Bu yılın sempozyum programı, şiirin daha geniş kesimlere ulaştırılması amacıyla Dünya Şiir Günü etkinlikleriyle birleştiriliyor. Altın Portakal Şiir Sempozyumu için Antalya’ya gelen şairler,19 Mart Cuma günü Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Sanatçılar Derneği’ndeki söyleşilerde yer alacak; lise ve dengi çok sayıda okulda öğrencilerle buluşturulacak.
ANTALYA ŞİİRLERİ SERGİSİ
Şiir etkinlikleri sergilerle de desteklenecek. Antalya için yazılmış şiirlerin yer aldığı ve Altın Portakal Ödülü almış şairlerin şiirlerinden oluşan iki ayrı serginin açılışı, Antalya Kültür Merkezi Fuayesi’nde aynı tarihlerde yapılacak.
Ulusal gazetelerin kültür sanat sayfası sorumlularının, edebiyat-sanat dergisi editörlerinin, kültür sanat programı yapan televizyon programcılarının davet edileceği sempozyuma ve şiir etkinliklerine ilginin büyük olması bekleniyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Gizli bilgilerin sahipleri

SONRAKİ HABER

ABD'ye gitmek için yola çıkan binlerce mülteci Meksika sınırında

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...