22 Ocak 2010 00:00

Mücadeleyi İzmir’den yükseltecekler

KESK İzmir Şubeler Platformu, Balatçık TEKEL işçilerine destek ziyaretinde bulundu.Hükümete ve Türk-İş’e uyarı mesajları verilen ziyarette...

Paylaş

KESK İzmir Şubeler Platformu, Balatçık TEKEL işçilerine destek ziyaretinde bulundu.Hükümete ve Türk-İş’e uyarı mesajları verilen ziyarette, genel grev kararı alınması gerektiğine dikkat çekildi.
Ziyarette konuşan KESK Dönem Sözcüsü Ali Kılıç, direnişin başladığı günden beri tüm güçleriyle TEKEL işçilerinin yanında olduklarını belirterek, “Bizler yıllardan beri hak gasplarına karşı yürütülen mücadeleyi bir türlü halkımıza anlatamadık. TEKEL işçileri bunu başardı” dedi.
TEKEL işçileri adına konuşan Zeynep Kaya, sonunda ölüm de olsa bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini söyledi. Kaya, Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu’ya da seslenerek, “Ya genel grev kararını versin ya da istifa etsin. Ya AKP’den yana olacak ya da bizden yana olacak” dedi.
ESM İzmir Şube Başkanı Alim Murathan da “Ankara’yı Türkiye’nin her yerine ulaştırmamız lazım. Birlikte çalışalım birlikte eylem kararları alalım. Tüm saldırılara karşı ortak mücadele için komite kuralım” önerisinde bulundu. (İzmir/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Ankara’dan örnek dayanışma

SONRAKİ HABER

İzmir Barosu Valiliğin eylem yasağı kararına karşı dava açtı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa