22 Ocak 2010 00:00

‘İtfaiyeci özrü değil belediye senaryosu’

BELEDİYE-İŞ Sendikası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) önünde itfaiye direnişiyle ilgili açıklama yapan kişilerin belediye tarafından ...

Paylaş

BELEDİYE-İŞ Sendikası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) önünde itfaiye direnişiyle ilgili açıklama yapan kişilerin belediye tarafından yönlendirildiğini açıkladı. Açıklamada itfaiye işçilerinin Saraçhane Parkı’ndaki direnişinin devam ettiği ifade edildi.
Belediye-İş 5 No’lu Şube tarafından yapılan açıklamada pazartesi günü İBB önünde eylem yapan bazı kişilerin kendilerini direnişte olan itfaiyeciler olarak tanıttığı hatırlatıldı. Bu kişilerin eylemde, sendikayı ve direnişi karaladığının hatırlatıldığı açıklamada, “Eyleme direnişten ayrılıp taşeron firmaya geçen bazı arkadaşlar katılmıştır. Bu arkadaşlarımızın iş başı yapması için Kadir Topbaş’tan özür dilemesi şartı konmuş, yapacakları açıklamanın metni de bizzat yöneticiler tarafından ellerine verilmiştir. Açıklamaya ise ağırlıklı olarak yine yöneticiler tarafından kadrolu itfaiyeciler, memurlar ve sözleşmeli personel gönderilmiştir” denildi. “İtfaiyeci arkadaşlarımız halen belediye karşısındaki Saraçhane Parkı’ndaki direnişlerini sürdürmektedir” denilen açıklamada konuyla ilgili bugün bir basın toplantısı düzenleneceği açıklandı. (İSTANBUL)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Suriye ile ortak tarım projesi

SONRAKİ HABER

Manisa'da 5.4 büyüklüğünde deprem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa