22 Ocak 2010 00:00

TTB: Yüzde 1 katılım böyle olduysa!..

Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi, 19 Ocak’ta gerçekleşen bir günlük iş bırakma eylemi ile ilgili basın toplantısı düzenledi

Paylaş

Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi, 19 Ocak’ta gerçekleşen bir günlük iş bırakma eylemi ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Önceki gün İstanbul Tabip Odası’nda yapılan açıklamada, “Mesleğine sahip çıkan binlerce hekime, sağlık çalışanına ve hastanelere gelmeyen ya da gelip desteklerini ifade eden milyonlarca yurttaşımıza teşekkür ediyoruz” denildi. Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın eylemle ilgili açıklamalarının gerçeği yansıtmadığına dikkat çekilen açıklamada, “Sayın bakan katılımın yüzde 1 olduğunu dile getirmektedir. TTB bunu kabul ederek şunu söylemektedir: Yüzde 1 katılımla bu tablo ortaya çıkmışsa yarın yüzde 2 katılım olursa bakanlık ne yapacağını düşünmelidir” denildi.
YASA HÂLÂ GERİ ÇEKİLEBİLİR
TBMM’nin, hükümetin bu durumu değerlendirebileceğinin, “mevcut tam gün” yasa tasarısını geri çekebileceğinin ifade edildiği açıklamada, “TTB gerek kendi başına gerek sağlık alanındaki diğer örgütlerle birlikte sürekli, ısrarlı bir mücadele yürütmektedir. Bu mücadele sağlık hakkı temelinde eşit, ücretsiz, nitelikli bir sağlık hizmeti sunumu talebiyle özlük haklarımız, iş güvencemiz, mesleki bağımsızlığımız ve meslek onurumuza dair sorumlulukla sürdürülmektedir. Dün olduğu gibi yarın da bu çabalarımız devam edecektir” denildi. (İSTANBUL)
ÖNCEKİ HABER

ÇED toplantısına katılmayan halk HES’leri protesto etti

SONRAKİ HABER

Çin’deki depremde ölü sayısı 12'ye yükseldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa