23 Ocak 2010 00:00

MMO Ankara Şubesi Genel Kurulu toplanıyor

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) Ankara Şubesi Genel Kurulu bugün Metropol Kültür Merkezi’nde toplanıyor...

Paylaş

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) Ankara Şubesi Genel Kurulu bugün Metropol Kültür Merkezi’nde toplanıyor, seçimler ise yarın Necatibey Caddesi Yeşilırmak Sokak’taki Sarar İlköğretim Okulu’nda yapılacak. İki yıldır MMO Ankara Şube Başkanlığı yapan Prof. Dr. Müfit Gülgeç’in başında bulunduğu Çağdaş Mühendisler listesi göreve yine talip oldu. Müfit Gülgeç, Çağdaş Mühendisler listesinin, oda içinde demokratik, katılımcı mekanizmalardan geçerek üye eğilimlerince belirlendiğini belirtti.
Çağdaş Mühendisler’in Yönetim Kurulu aday listesi şöyle: Prof. Dr. Müfit Gülgeç, Sadettin Özkalender, Senol Karaca, Alaaddin Eksin, Goncagül Karakoç, Dr. Ö. Varlık Özerciyes, Satılmış Göktaş.
Prof. Gülgeç, genel kurul için gazetemize şunları söyledi: “Ankara şubemizin yürüttüğü çalışmalar, ‘birlikte üretme, birlikte karar alma, birlikte yönetme’ anlayışımızca şekillendirilmiştir. Komisyonlarımız, işyeri temsilciliklerimiz ve her bir örgütlü üyemizden gelen öneri ve katkılar, bu katılımcı işleyişte en güçlü dayanağımız olmuştur. En üst organımız olan genel kurulumuz, meslek alanlarımızla ilgili çalışmalarımıza yönelik değerlendirme ve yönlendiricilikler yanında ülkemiz kaynaklarının kamu elinde toplanıp değerlendirilmesi ve toplumun hakça bölüşümünü esas alan, sanayileşme, kalkınma ve demokratikleşme hedeflerine yönelik Çağdaş Mühendisler’in çizgisini teyit edecektir.”
Türkiye genelinde Çağdaş Mühendisler’in yönetiminde olan MMO Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz da Türkiye’nin zor ve sancılı bir dönemden geçtiğini belirterek, “Bizim her Ankara şube seçimi öncesinde ve meslek odalarının genel kurul süreçlerinde şeriatçılar, gericiler, rantçı çevreler, odamızı çıkar çevrelerine açmak için çabalarını yoğunlaştırırlar. Bu nedenle bugün daha fazla birlik olma, tek yürek olma zamanıdır” dedi. (ANKARA)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Mahkumlara okul yolu göründü

SONRAKİ HABER

‘Tam gün ticarete karşıyız’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...