23 Ocak 2010 00:00

Açlık grevine ara verildi

KONFEDERASYONLARIN hükümete sorunu çözmesi için 26 Ocak’a kadar süre vermesinin ardından, TEKEL işçileri açlık grevine ara verdiler.

Paylaş

KONFEDERASYONLARIN hükümete sorunu çözmesi için 26 Ocak’a kadar süre vermesinin ardından, TEKEL işçileri açlık grevine ara verdiler. Grevci işçiler arkadaşları tarafından çiçekler ve göz yaşlarıyla karşılanırken, Tek Gıda-İş Genel Başkanı Mustafa Türkel, hükümeti fırsatı iyi değerlendirerek, sorunu çözmeye çağırdı.
İşçi ve memur konfederasyonlarının TEKEL işçilerinin sorunun çözülmesi için hükümete 26 Ocak’a kadar süre tanımasının ardından, Mustafa Türkel’in açlık grevine ara verildiği yönündeki açıklaması ilk başta tartışma yarattı. Açlık grevindeki işçiler kendilerine haber verilmediği için karara uymayacaklarını söylediler. Ancak sendika yöneticilerinin çabaları sonrası işçiler, açlık grevine ara vermeye ikna oldular.
Dün sabah saatlerinde açlık grevindeki işçilere kararı anlatan Tek Gıda-İş Genel Başkanı Türkel, konfederasyonların hükümetle yapılan görüşmeler süresince eyleme ara verilmesini istediklerini söyledi. Sorunun çözümü konusunda hükümetin de çalışmalara başladığını, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Devlet Personel Daire Başkanlığı’nın TEKEL işçilerinin durumu ile ilgili çalışma yaptığını aktaran Türkel, sorun 26 Ocak’a kadar çözülmezse kendisinin de işçilerle birlikte açlık grevine başlayacağını açıkladı. Bazı AKP milletvekillerinin de TEKEL işçilerini ziyaret edebileceğini belirten Türkel, “Başbakan ve bakanlar hariç herkes yanımızda” dedi. Bazı işçilerin açlık grevine ara verilmesini eleştirmesi üzerine Türkel, kişisel olarak açlık grevine devam edilmesinin olumsuz sonuçlar doğurabileceğine dikkat çekerek, buna müsaade etmeyeceklerini söyledi.
ÇİÇEKLERLE KARŞILANDILAR
Açıklamanın ardından işçiler açlık grevine son verdiler. Türkel burada basına yaptığı açıklamada, konfederasyonların hükümete verdiği sürenin iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Açıklamanın ardından açlık grevindeki işçiler arkadaşları tarafından çiçeklerle karşılandılar. (Ankara/EVRENSEL)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Hükümete 26 Ocak’a kadar süre tanındı

SONRAKİ HABER

"Suudi Prens Selman, Jeff Bezos'un telefonunu hackletti" iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...