23 Ocak 2010 05:00

zama zingo

* Selçuk Yöntem, Almanya’da bir film festivaline gitmiş. Konuştuğu izleyiciler, eline kağıt parçaları sıkıştırıyormuş. Bir de açmış bakmış,

Paylaş

* Selçuk Yöntem, Almanya’da bir film festivaline gitmiş. Konuştuğu izleyiciler, eline kağıt parçaları sıkıştırıyormuş. Bir de açmış bakmış, ‘Karın seni aldatıyor’ yazıyor. Enteresan insanlarız hakikaten.
* Peki, Aşk-ı Memnu’nun nişanlanma anlayışı nereden geliyor arkadaş? Amerika’dan mı? Adam kıza evlenme teklif etti, kız kabul etti. Aile ortamı falan da olunca, olsun olsun onun adı söz olsun. Ya ben ki yüzüğün hangi parmağa takıldığını soran bir insanım, ben bile biliyorum, insanlar evlenmeye karar verince “nişanlı” olmaz. O, Amerikancası. Onlarda nişan, kararla ilgili bir şey, bizde törenle. Ama Aşk-ı Memnu’da ne oldu? Kız yüzüğü taktı, oğlanda yüzük bile yok, çıktılar herkese “Nişanlandık” dediler. Gerçekten nişan töreni yaparlarsa ne diyecekler? “Nişanlanmıştık, tüy diktik” mi? Bana bari evlenmeli düzeltmeler yaptırmayın, gözünüzü seveyim.
* Behlül Aga, Nihal’dan özür dileyecek, çünkü kızın babasının karısıyla ilişkisi hakkında laf atıldığı için bir ortamda arıza çıkarıyor, hadi bu gerekçesini geçelim. Gidiyor bir kamyon kırmızı gül alıyor. Ondan sonra ekran başında kadınlar sevgililerini, kocalarını dürtükleyip “Sen neden bu kadar romantik değilsin?” Yahu, bunun nesi romantik? Parayı bastırmış, bir kamyon çiçek almış, çiçekleri de hizmetçilere taşıtıyor, “Yengenize götürün” hesabı. Bir kamyona yetecek paran var diye, daha mı romantik oluyorsun? Mesela, o kadar zenginsin ki, paraya para demiyorsun, iki kamyon gül aldın. Bir kamyon alandan iki kat daha romantik mi oluyorsun? Zenginlik de yaratıcılığı öldürüyor arkadaş.
ÇAĞDAŞ GÜNERBÜYÜK
ÖNCEKİ HABER

‘Emek ve demokrasi güçlerindeki kırılma’ üzerine

SONRAKİ HABER

Bursa Çevre Platformu kuruluş bildirgesini açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa