25 Ocak 2010 00:00

IRKÇI CiNAYET iDDiANAMEDE

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı, Kürtçe şarkı söylerken Özel Harekatçı Polis Serkan Akbulut’un açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden Emrah Gezer’in ölümüne ilişkin soruşturmayı tamamladı.

Paylaş

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı, Kürtçe şarkı söylerken Özel Harekatçı Polis Serkan Akbulut’un açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden Emrah Gezer’in ölümüne ilişkin soruşturmayı tamamladı. Hazırlanan iddianamede, Gezer’in ölümünün ‘Kürtçe şarkı söylemesi’ nedeniyle çıkan kavga sonucu gerçekleştiği tespit edildi. İddianamede, polisin yanında bulunan Sinem Uludağ’ın, Kürtçe şarkı söyleyen gruba “Siz PKK’lı mısınız, burada da bizi buldunuz pis Kürtler” diye hakaret ettiği ve çıkan kavgada, polise “Nasıl erkeksiniz, bunları sıkın!” diyerek cinayeti azmettirdiği belirtildi.
HAKARET ETTİ
İddianameye göre Polis Serkan Akbulut, ağabeyi Levent Akbulut ve Sinem Uludağ ile 27 Aralık 2009’da saat 03.00 sularında Hoşdere Caddesi’ndeki bir bara geldi. Bu sırada Diyarbakır nüfusuna kayıtlı Emrah Gezer, ağabeyi Ramazan Gezer, kız arkadaşları Tülay Türk ve Gülay Türk de aynı bara geldi. Bardaki normal program bittikten sonra Emrah Gezer’in içinde bulunduğu grup Kürtçe şarkı söylemeye başladı. Burada polis memurunun da içinde bulunduğu gruptan Sinem Uludağ, “Siz PKK’lı mısınız, burada da bizi buldunuz, pis Kürtler” diye şarkı söyleyenlere hakaret etti. Uludağ’ın sözleri üzerine tartışma kavgaya dönüştü. Kavganın ilerlemesi üzerine Sinem Uludağ, yanında bulunan polis memuruna ve ağabeyine “Ne biçim erkeksiniz, bunlara sıkın” dedi. Kavga sırasında Uludağ’ın yanında bulunduğu kurusıkı tabancası da yere düştü. Kavga esnasında Ramazan Gezer’in de, ‘taşınması ve bulundurması yasak tabancanın kabzası’ ile Sinem Uludağ’ın omzuna vurduğu ve 3 el ateş ettiği öne sürüldü.
POLİS: KENDİMİ SAVUNMAK İÇİN
Polis Akbulut, tabancasıyla rastgele ateş etmeye başladı ve Emrah Gezer’i vurdu. İddianamede, Sinem Uludağ’ın azmettirmesi sonucu polisin, barda bulunan Zafer Şimşek’i de öldürmeye kalkıştığı öne sürüldü. Kardeşini kaybeden Ramazan Gezer, savcılığa verdiği ifadesinde, belirtildiğinin aksine, olayda kesinlikle silah kullanmadığına dikkat çekerek, “Akbulut’un kurşun yağdırması üzerine kardeşim öldü” dedi.
Polis Akbulut ise ağabeyinin tartaklanması ve karşı taraftan üç el silah sesi gelmesi üzerine, beylik tabancası ile ateş ettiğini belirterek, bir şarjörü ‘kendini savunmak için’ boşalttığını ileri sürdü. (ANKARA)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

MUMCU UNUTULMADI

SONRAKİ HABER

ABD'ye gitmek için yola çıkan binlerce mülteci Meksika sınırında

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...