25 Ocak 2010 00:00

Kadın yazarlar tutuklu çocuklar için buluştu

GAZETELERİN kadın köşe yazarları, TMK mağduru çocuklar için düzenlenen ‘Taş Atan Çocuklar!?’ panelinde bir araya geldi.

Paylaş

GAZETELERİN kadın köşe yazarları, TMK mağduru çocuklar için düzenlenen ‘Taş Atan Çocuklar!?’ panelinde bir araya geldi. Çocuklar İçin Adalet Çağrıcıları tarafından organize edilen panelde, kadın köşe yazarları medyanın konuya yaklaşımını tartıştı.
Panelde Birgün gazetesinden Aylin Göçmen, Türkiye’nin çocuklara verilen cezalar açısından İsrail ve ABD ile yarışır duruma geldiğini söyledi. Günlük gazetesinden Esra Çiftçi de, bölgede çocuk olmanın çok dezavantajlı bir durum olduğunu söyledi. Star gazetesinden Fadime Özkan ise “Bu çocukları o meydanlara çıkaran sebepler üzerinde durup, duyarlılık oluşturmak lazım” dedi. Vatan gazetesinden Müge İplikçi, Türkiye’de şiddet, işkence insanlık dışı uygulamaların devam ettiğini söyledi.
Zaman gazetesi yazarları arasında da yer alan Özgün Duruş Yazarı Yıldız Ramazanoğlu da, Zaman gazetesinin konuya yaklaşımını değerlendirirken, “Her zamanki gibi dindar insanların statükoculuk, başkalarının acısını görmemek, aşırı tedbirli görmek gibi bir pozisyonu var” dedi. Gazetemizin yazarı Sennur Sezer, çocuklara uygun görülen muamele ile öteki çocuğa ‘Seni de buraya sokarım’ mesajı verilmek istendiğini söyledi.
(İSTANBUL)
ÖNCEKİ HABER

ROJEV

SONRAKİ HABER

UEFA Şampiyonlar Ligi | Galatasaray: 0 - Real Madrid: 1

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa